Jak ugotować ryż?

Bowl of Rice

Ryż. Roślina, która – ku zaskoczeniu niektórych – jest kwalifikowana jako zboże, zyskała popularność na całym świecie. Można wyróżnić 25 gatunków ryżu. Wszystkie występują w gorących i ciepłych strefach klimatycznych całego świata. Pożywienie dla milionów Ryż spożywczy, czyli ryż przetworzony … Zobacz więcej »

Jak robić brzuszki?

woman in white tank top and gray shorts sitting on white car

Mięśnie brzucha to jedne z najbardziej wytrzymałych mięśni naszego ciała. Ćwiczenia na brzuch możemy więc wykonywać praktycznie codziennie. Należy jednak pamiętać, że nieprawidłowo wykonywane ćwiczenia mogą bardziej zaszkodzić niż pomóc. Jak robić brzuszki, żeby osiągnąć oczekiwane efekty? Brzuszki to jedno … Zobacz więcej »

Jak liczyć kalorie?

white ceramic round plate beside clear drinking glass

Dbamy o siebie, o zdrowie, o sylwetkę. Testujemy wiele diet modnych w danym czasie, rygorystycznych, kontrowersyjnych, jednoskładnikowych. Największą popularnością cieszą się jednak zbilansowane, przez co najzdrowsze diety z obniżoną kalorycznością. Na czym polegają diety o obniżonej kaloryczności? Kiedy jemy zbyt … Zobacz więcej »

Jak oszczędzać na jedzeniu?

green vegetable on brown wooden table

Wydatki na żywność stanowią jedno z największych obciążeń finansowych w comiesięcznym budżecie statystycznej polskiej rodziny. Jak oszczędzać na jedzeniu bez konieczności stosowania drastycznej diety i odmawiania sobie w pełni wartościowych posiłków? Od czego zacząć? Oszczędzanie na jedzeniu najlepiej zacząć od … Zobacz więcej »