Jak ugotować ryż?

Ryż. Roślina, która – ku zaskoczeniu niektórych – jest kwalifikowana jako zboże, zyskała popularność na całym świecie. Można wyróżnić 25 gatunków ryżu. Wszystkie występują w gorących i ciepłych strefach klimatycznych całego świata. Pożywienie dla milionów Ryż spożywczy, czyli ryż przetworzony … Zobacz więcej »

Jak schudnąć w udach?

Nie masz szczupłej sylwetki i smukłych ud? Problem może tkwić w niewłaściwej diecie lub uwarunkowaniach genetycznych. W jednym i w drugim przypadku możesz sobie z tym problemem poradzić. Pierwszym krokiem musi być zmiana nawyków żywieniowych. Źródłem pustych kalorii są przede wszystkim … Zobacz więcej »

Jak robić brzuszki?

Mięśnie brzucha to jedne z najbardziej wytrzymałych mięśni naszego ciała. Ćwiczenia na brzuch możemy więc wykonywać praktycznie codziennie. Należy jednak pamiętać, że nieprawidłowo wykonywane ćwiczenia mogą bardziej zaszkodzić niż pomóc. Jak robić brzuszki, żeby osiągnąć oczekiwane efekty? Brzuszki to jedno … Zobacz więcej »

Jak przyrządzić szparagi?

Szparagi to warzywa pełne wartości odżywczych a przy tym smaczne. Nadają się do podania zarówno z daniami mięsnymi jak i można z nich stworzyć posiłki wegetariańskie. W każdym z przypadków smakują wyśmienicie. Wartości odżywcze szparagów Zawierają w sobie wiele witamin … Zobacz więcej »

Jak ćwiczyć w domu?

Ludzie mało czasu poświęcają na aktywność fizyczną. Siedzący tryb życia, ciągła gonitwa za pracą, stres, mało zdrowego, rekreacyjnego ruchu – sprawiają, iż nie sprzyja to zdrowiu. Częste bóle pleców, bóle głowy, ogólne rozdrażnienie i brak sil witalnych – to skutki złego … Zobacz więcej »

Jak oszczędzać na jedzeniu?

Wydatki na żywność stanowią jedno z największych obciążeń finansowych w comiesięcznym budżecie statystycznej polskiej rodziny. Jak oszczędzać na jedzeniu bez konieczności stosowania drastycznej diety i odmawiania sobie w pełni wartościowych posiłków? Od czego zacząć? Oszczędzanie na jedzeniu najlepiej zacząć od … Zobacz więcej »

Jak biegać by schudnąć?

Bardzo często sięgamy po różnego rodzaju diety, łudząc się, że one w zupełności wystarczą do osiągnięcia wyśnionej figury. Niestety jest to błędne założenie, ponieważ bez ciężkiej, fizycznej pracy nie osiągniemy wspaniałych efektów. Dlaczego wysiłek fizyczny jest tak ważny? Najczęściej wybieraną … Zobacz więcej »