10 powodów, dlaczego warto być szczupłym

, , Tagi , , ,

Dodatkowe kilogramy to zmora spędzająca sen z powiek naprawdę tysięcy osób. Wiele z nich po rozpoczęciu kuracji odchudzającej zwyczajnie z niej rezygnuje, co stanowi poważny błąd. Istnieje naprawdę cała masa powodów, dla których warto postarać się o wymodelowanie własnej sylwetki i pozbycie się nadkompletu kalorii.

Zdrowie jest najważniejsze

Pozbywając się zbędnych kilogramów pozbywasz się również problemów zdrowotnych. Zmniejszasz poziom „złego” cholesterolu we krwi, zabierasz część obciążenia z kręgosłupa i ze stawów, poprawiasz krążenie krwi. To tylko malutka część prozdrowotnych zalet pozbycia się nadwagi.

[AdSense-A]

Szczuplejsza sylwetka to lepsze samopoczucie!

Utrata wagi najbardziej wpływa na polepszenie naszego samopoczucia. Pozbywamy się kompleksów, zahamowań i w końcu możemy robić rzeczy, na które wcześniej po prostu byśmy się nie odważyli.

Poczujesz, że masz nad sobą kontrolę

Kiedy uda ci się pozbyć swojej największej zmory w postaci tkanki tłuszczowej poczujesz, że twoje ciało naprawdę należy do ciebie. Da ci to niesamowitego kopa do działania i znacznie ułatwi życie. Wiara we własne możliwości to podstawa do osiągnięcia sukcesu.

Wydłużysz swoje życie

Odchudzanie to w dużej mierze proces pozbywania się problemów zdrowotnych. W pewnym sensie jest to pochodna zdrowia, gdyż unikając chorób związanych z otyłością, darujesz sobie dłuższe życie.

Poczujesz nowe pokłady pożytecznej energii

Otyłość sprawia, że jesteśmy mniej aktywni, ponieważ o wiele szybciej się męczymy. Jeśli czujesz się zmęczony i niewyspany, wiele z tego jest spowodowane otyłością i minie gdy zrzucisz wagę. Mniej obciążony tkanką tłuszczową organizm stanie się zdrowszy i gotowy do podejmowania nowych wyzwań.

Kupisz w końcu wymarzony fason spodni

Szczupła sylwetka to przywilej, który pozwoli ci nosić rzeczy, na które wcześniej nie mogłaś sobie pozwolić. Zakazane fasony w końcu będą mogły znaleźć miejsce w twojej szafie, a ty będziesz mogła w końcu zmienić swój styl.

Wiele rzeczy stanie się łatwiejsze

Przy niektórych typowych, codziennych obowiązkach osoby otyłe szybko się męczą, tracą oddech i momentalnie wylewają hektolitry potu. Czasami nawet zwyczajne wchodzenie po schodach może być nieocenionym wysiłkiem. Kiedy pozbędziesz się tkanki tłuszczowej poczujesz znaczną różnicę w codziennym funkcjonowaniu.

Dasz dobry przykład innym

Na pewno w swoim otoczeniu masz wiele osób, które podobnie jak ty mają problemy z nadwagą. Jeżeli uda ci się pozbyć zbędnych kilogramów na pewno wiele z nich pójdzie w swoje ślady i zmieni swoje życie na lepsze.

 Zaoszczędzisz sporo pieniędzy

Osoby otyłe jak przystało jedzą dużo i często. Bardzo często są to posiłki kupowane w restauracjach, czy wielkie zakupy w supermarketach, które bardzo szybko znikają z lodówki. Jeśli schudniesz twoje zapotrzebowanie na kalorie zmniejszy się, a ty będziesz mogła cieszyć się zaoszczędzonymi pieniędzmi.

Poprawi się jakość twojego życia seksualnego

Osoby otyłe bardzo często mają wiele kompleksów i wstydzą się pokazać swojego ciała nawet najbliższej osobie. Takie zachowania bardzo często prowadzą do zaniku życia seksualnego, co negatywnie wpływa na związek. Kiedy schudniesz na pewno otworzysz się na nowe możliwości i doznania.

Poprzedni

Trening cardio – jak wybrać odpowiednie tętno?

Aqua aerobik a odchudzanie

Następny

1 komentarz do wpisu “10 powodów, dlaczego warto być szczupłym”

  1. U mnie bodźcem do tego, by schudnąć stało się rozstanie z mężem. Postanowiłam mu pokazać, co stracił i ostro wzięłam się za siebie. Nie tylko ćwiczyłam, trzymałam dietę, ale też dodatkowo jeszcze wspomagałam się takim naturalnym suplementem, który przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej figura extraslim. No i jak mnie po dłuższym okresie niewidzenia zobaczył, to mu szczęka opadła 🙂 I dobrze.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz