Aqua aerobik a odchudzanie

, Tagi , , , ,

Aqua aerobik to stosunkowo nowa forma aktywności fizycznej, ale wraz z biegiem czasu coraz więcej klubów fitness decyduje się na wprowadzenie jej do swojej oferty. Warunkiem wprowadzenia takiej atrakcji sportowej dla Fitness Klubu jest możliwość wybudowania basenu lub posiadanie dogodnej lokalizacji w jego pobliżu. Korzyści, jakie płyną z regularnych treningów są naprawdę nieocenione, dlatego więc warto odważyć się i wypróbować tego sposobu na poprawę jakości własnego życia. Aqua aerobik zaliczamy do ćwiczeń aerobowych, czyli  jednostajnych, obejmujących duże partie mięśni i bazujących na równomiernym rozkładaniu sił. Do tego typu ćwiczeń zaliczamy również pływanie, jogging czy jazdę na rowerze.

[AdSense-A]

Aqua aerobik jest treningiem odpowiednim dla ciebie, jeżeli :

– nosisz się z zamiarem zrzucenia kilku zbędnych kilogramów

– twoja kondycja fizyczna jest znikoma, a właściwie męczysz się nawet wchodząc po schodach na II piętro

– dokuczają ci bóle stawów i kręgosłupa

– chcesz w końcu zrobić coś tylko i wyłącznie dla siebie.

Aqua aerobik a odchudzanie

Obserwując aqua aerobik osobom trzecim niekoniecznie musi wydawać się, że jest to sport idealny na poprawę naszej sylwetki. Patrząc z boku widzimy dziwne, czasami niezgrabne ruchy i wymachiwanie rękami, które przypomina bardziej nieudolną walkę z oporem wody niż prawdziwy aerobic. Tymczasem jest o doskonały sposób na wyrzeźbienie naszej sylwetki. Dlaczego?

Podczas ćwiczeń w wodzie każdy ruch naszego ciała musi zmagać się z jej oporem. Logiczne więc jest, że nasze nawet najmniejsze działanie są trzy razy trudniejsze, niż miałoby to miejsce na Sali treningowej podczas tradycyjnej formy aerobicu w rytmie energicznej muzyki. Za sprawą działania wody nasze ciało zmuszone jest do wykonywania bardziej wytężonej pracy mięśni, w efekcie czego szybciej spalamy zbędne kalorie i sprawniej wpływamy na wygląd naszych mięśni.  Teoretycznie możesz spalić kilkaset kalorii w ciągu godziny ćwiczeń w wodzie.

Co więcej ćwiczenia w wodzie możemy wykonywać o wiele dłużej niż miałoby to miejsce podczas typowego treningu w sali treningowej. Dzięki temu wydłuża się czas pracy naszych mięśni , co w konsekwencji prowadzi do szybszego spalania tkanki tłuszczowej.

Niezwykłą zaletą aqua aerobiku jest fakt, że dzięki zanurzeniu w wodzie jesteśmy w stanie wykonać praktycznie każdy, nawet najbardziej skomplikowany manewr naszego ciała. Co więcej woda powoduje, że w sanie odpoczynku znajdują się nasze stawy i kręgosłup. Inaczej jest w przypadku większości sportów, przy których bóle pleców odczuwamy intensywniej.

Do przedstawionych już wielu zalet tej formy aktywności fizycznej z powodzeniem możemy dodać jeszcze akt, iż nie wymaga ona od nas wydawania dużej ilości pieniędzy. Wystarczy strój kąpielowy, klapki i ręcznik i spokojnie możemy wyruszać na trening. Należy zauważyć, że z racji tego, że aqua aerobik przybiera formę ćwiczeń grupowych rozwijają się również nasze kontakty towarzyskie.

Poprzedni

10 powodów, dlaczego warto być szczupłym

Jak zmusić się do odchudzania?

Następny

Dodaj komentarz