Strona główna Zdrowie Najczęściej zadawane pytania dotyczące mezoterapii skóry głowy – zapraszamy do lektury

Najczęściej zadawane pytania dotyczące mezoterapii skóry głowy – zapraszamy do lektury

610
0
PODZIEL SIĘ
Najczęściej zadawane pytania dotyczące mezoterapii skóry głowy – zapraszamy do lektury
Oceń wpis

Jednym z najskuteczniejszych i najszybszych zabiegów zapobiegających wypadaniu włosów i łysienia jest mezoterapia skóry głowy. Stosowana jest w medycynie estetycznej od ponad 30 lat.

Na czym polega mezoterapia skóry głowy osoczem bogatopłytkowym przy wypadaniu włosów ?

Własne (pacjenta) osocze bogatopłytkowe jest cennym surowcem regeneracyjnym uzyskiwanym z krwi pacjenta. Osocze bogatopłytkowe PRP (Platelet Rich Plasma) jest koncentratem płytek krwi w niewielkiej objętości osocza. Otrzymywane jest w procesie wirowania krwi pobranej bezpośrednio od pacjenta przed zabiegiem. Cała procedura przeprowadzana jest w warunkach laboratoryjnych.

Tak uzyskanym osoczem bogatopłytkowym wykonywana jest procedura mezoterapii głowy. Polega ona na podaniu śródskórnie osocza bogatopłytkowego. Jest wykonywana przy użyciu bardzo cienkiej igły. Zawarte w płytkach krwi czynniki wzrostu aktywują i pobudzają cebulki do produkcji włosa. Czynniki wzrostu stymulują mieszki włosowe, dzięki czemu produkowane są zdrowsze i mocniejsze włosy.

Zabieg mezoterapii skóry głowy jest jednym z głównych zabiegów polecanych przez specjalistów
z warszawskiej Kliniki Horizon Medical Center borykającym się z problemem wypadania włosów.

Kiedy zabieg mezoterapii skóry głowy osoczem bogatopłytkowym faktycznie pomoże, przy jakim rodzaju wypadania włosów jest najefektywniejszy?

Zabieg mezoterapii skóry głowy osoczem bogatopłytkowym jest wskazany dla osób, które na co dzień borykają się z problemem wypadania włosów. Przyczyny mogą być różne ; ciąża, zmiany hormonalne, stres, choroby wrodzone, choroby włosów i skóry głowy, działanie szkodliwych czynników na włosy.

 

Jakich efektów mogę oczekiwać po zabiegu mezoterapii osoczem bogatopłytkowym na skórę głowy ? Czy jeden zabieg wystarczy?

Po wielu lat doświadczenia, oraz po opinii pacjentów z warszawskiej Kliniki Horizon Medical Center – wiemy, że efekty po pierwszym zabiegu są bardzo dobre. Następuje zatrzymanie wypadania włosów, ich zagęszczanie oraz narastanie owłosienia w miejscach pozbawionych włosów. Włosy stają się zdrowsze
i mocniejsze. Jednak by podtrzymać efekt zaleca się przez specjalistów wykonać  1-3 zabiegi. Konkretna ilość zabiegów ustalana jest z lekarzem prowadzącym. Zależy ona od różnych czynników, takich jak: stopień nasilenia łysienia czy wypadania włosów. Każdy przypadek pacjenta jest inny i różny. Lekarze kliniki Horizon Medical Center  do każdego pacjenta podchodzą indywidualnie, dobierając odpowiednią metodę leczenia, a co za tym idzie liczbę zabiegów.

Jak wygląda zabieg mezoterapii osoczem bogatopłytkowym przy wypadaniu włosów ? Ile to trwa, czy boli i kiedy można wrócić do „normalnego” życia?

Zabieg mezoterapii skóry głowy polega na podaniu śródskórnie koncentratu osocza bogatopłytkowego. Zabieg trwa zwykle około 60 minut. Jest wykonywana przy użyciu bardzo cienkiej igły. Stosowane jest znieczulenie miejscowe. Rekonwalescencja po zabiegu trwa około 1 dnia. Zaleca się o nie stosowanie środków do włosów i nie mycie włosów przez pierwszą dobę.

Czy każdy może skorzystać z zabiegu mezoterapii skóry głowy osoczem bogatopłytkowym ? Są jakieś przeciwwskazania?

Zastosowanie składników krwi w medycynie estetycznej i regeneracyjnej jest naturalnym wykorzystaniem sił witalnych organizmu. Jest to metoda skuteczna i bardzo bezpieczna. Jedynym przeciwskazaniem do tego zabiegu jest tzw. ‘małopłytkowość’. Dotyczy głównie pacjentów borykających się z niedoborem płytek krwi. Z krwi takiej nie jesteśmy w stanie uzyskać cennego koncentratu.

Horizon Medical Center

Warszawska Klinika

Warszawa

Lekarze specjaliści

Bezpieczeństwo pacjenta na najwyższym poziomie

PODZIEL SIĘ