Skąd się biorą zmarszczki i jak się ich pozbyć? Czas na LIFT TWARZY!

Tagi

Gładka i jędrna skóra na twarzy jest jednym z atrybutów młodości. Zwłaszcza kobiety starają się zadbać o to, aby ich twarze jak najdłużej pozostały bez zmarszczek, a skóra dokładnie opinała mięśnie. Jednak mimo stosowania najróżniejszych zabiegów kosmetycznych z wiekiem skóra zawsze traci sprężystość. Wtedy z pomocą może przyjść skalpel chirurgiczny i fachowa wiedza lekarzy.

Skąd się biorą zmarszczki?

Zmarszczki na twarzy, podobnie jak siwe włosy od wieków uznawane są za oznakę mądrości i życiowego doświadczenia. Dzieje się tak dlatego, że pierwsze widoczne zmiany pojawiają się na twarzy w okolicach czterdziestego roku życia, czyli pełnej dojrzałości człowieka. Przyczyną jest stopniowa utrata włókien kolagenowych, która w organizmie zaczyna być zauważalna już w wieku 25 lat. Skóra, zwłaszcza na twarzy, zaczyna być mniej sprężysta i delikatnie opada w stronę żuchwy. W efekcie wydaje się, że jest jej za dużo.


Zmiany na początku są niewidoczne i uwidaczniają się dopiero kilkanaście lat później. W pierwszej kolejności pojawiają się zmarszczki mimiczne w okolicach ust, a także oczu. Widoczne są bruzdy poprzeczne na czole, a nadmiar skóry opadający grawitacyjnie w okolicach żuchwy sprawia, że owal twarzy się zmienia. Na przyspieszenie efektów starzenia się skóry może mieć wpływ także nadmiar słońca i niehigieniczny tryb życia.

Jak walczyć ze starzejącą skórą?

Zmarszczki na skórze nie mają wpływu na ogólny stan zdrowia i nie powodują innych dolegliwości fizycznych. Niestety mogą stać się przyczyną gorszego samopoczucia i spadku poczucia własnej atrakcyjności, zwłaszcza w przypadku kobiet. Dlatego na rynku można znaleźć wiele preparatów kosmetycznych, które dostarczają skórze kolagen i opóźniają oznaki starzenia.
Skuteczność kosmetyków jest zróżnicowana i zależy od wielu czynników. Pewnym i bardzo skutecznym sposobem na pozbycie się zmarszczek z twarzy jest lifting twarzy. Zabieg może być przeprowadzony metodą nieinwazyjną, która polega na wstrzyknięciu preparatu z kwasem hialuronowym w głębokie warstw skóry. W przypadku większych oznak starzenia, proponowana jest ingerencja chirurgiczna. Polega ona na nacięciu skóry w niewidocznych miejscach i naciągnięciu jej. Nadmiar skóry jest usuwany.

Lifting twarzy – przebieg zabiegu

Wycinanie i naciąganie skóry w pierwszej reakcji może wydawać się przerażające, jednak sam zabieg nie jest trudny. Ważne, żeby oddać się w ręce doświadczonych specjalistów. Tacy właśnie pracują w Klinice Horizon Medical Center. Podczas zabiegu w Klinice skóra nacinana będzie w miejscach mało widocznych, a więc w okolicach uszu, na skroniach oraz na linii włosów. Nacięcia zszywane są precyzyjnymi cienkimi szwami, dlatego blizny szybko staną się niewidoczne. Cały zabieg przeprowadzany jest pod narkozą i może trwać kilka godzin. Następnie pacjent pozostaje na obserwacji w Klinice, a szwy zdejmowane są po tygodniu. Rekonwalescencja trwa zazwyczaj 10-14 dni, jednak całkowite ustąpienie opuchlizny po zabiegu i najlepszy efekt widoczny jest po kilku miesiącach. Zabieg pozwoli przez długie lata cieszyć się młodszą skórą i fantastycznie wpływa na samopoczucie nie tylko dojrzałych kobiet, ale także mężczyzn.

Zapraszamy na konsultację merytoryczną:

Horizon Medical Center

Domaniewska 39A, Warszawa

(Horizon Plaza)

kom.: +48 509 461 432

Poprzedni

Czy warto ćwiczyć z piłką gimnastyczną?

Skąd się bierze obrzęk kończyn dolnych

Następny