Co pomaga na obrzęki nóg?

Tagi , , , , , , ,

Opuchlizna nóg i stóp najczęściej związana jest z problemami krążenia wynikającymi w przeważającej ilości przypadków z siedzącego trybu życia. Na szczęście istnieje wiele sposobów, które pozwolą nam uporać się z tym problemem i zniwelują opuchliznę. Co pomaga na obrzęki nóg? Przekonaj się czytając poniższy artykuł!

Spuchnięte nogi – Przyczyny

Przyczyn opuchniętych stóp, kostek oraz całych nóg może być wiele począwszy od siedzącego trybu życia, aż po działanie wysokich temperatur, czy działanie tabletek hormonalnych. Spuchnięte stopy to również częsta dolegliwość kobiet w ciąży! Organizm kobiety w ciąży ma duże tendencje do zatrzymywania wody w organizmie. Dodatkowo ucisk, jaki powoduje dziecko na organy wewnętrzne w tym przede wszystkim na naczynia krwionośne, które biegną do stóp, w dużej mierze przyczynia się do puchnięcia stóp i nóg ciężarnej.

Jednak najbardziej niebezpieczna opuchlizna pojawia się przez choroby, jakie atakują nasz organizm. Może to być niewydolności krążenia, zapalenia żył kończyn dolnych, choroby wątroby, choroby nerek i wiele innych. Nigdy nie należy bagatelizować pojawiającej się systematycznie opuchlizny, a jeżeli domowe sposoby radzenia sobie z nią nie poskutkują należy niezwłocznie udać się do lekarza specjalisty, który określi źródło problemu oraz zastosuje odpowiednie leczenie.

Domowe sposoby na opuchliznę nóg

Pierwszym i chyba najbardziej znanym i popularnym sposobem na zmniejszenie opuchlizny jest odpoczynek w pozycji leżącej, tak aby nasze stopy znajdowały się wyżej od naszego serca. Wystarczy podłożyć pod nie poduszkę albo lepiej dwie. Może to być również pozycja półleżąca z nogami opartymi o oparcie krzesła. Według głównej zasady stopy powinny znajdować 12 centymetrów powyżej naszego serca, nikt jednak nie będzie tego dokładnie wyliczać dlatego starajmy się mniej więcej przyjąć taką pozycję. Najlepiej jeśli odpoczynek trwał będzie minimum 10-15 minut, najlepiej 3-4 razy dziennie. W efekcie płyn nagromadzony w nogach będzie mógł przejść do układu krążenia a stamtąd do nerek po czym zostanie wydalony.

Drugi sposób jest dość drastyczny, jednak naprawdę pozwoli poprawić nasze krążenie krwi. Przygotujmy dwa wiadra wypełnione jedno ciepłą, a drugie lodowato zimną wodą. Początkowa trzymaj stopy w ciepłym płynie po to, żeby nagle, jak najszybciej przełożyć je do pojemnika z lodowato zimną wodą. Doznania, jakie będą nam towarzyszyć może nie należą do najprzyjemniejszych, jednak zabieg ten naprawdę jest skuteczny. Pomoże on nam w szybki sposób pozbyć

Jeśli masz pracę siedzącą staraj się jak najczęściej ćwiczyć nogi. Co jakiś czas wstań, rozprostuj je, przejdź się, wykonaj kilka ćwiczeń rozciągających. Jeśli masz w miarę niedaleko do pracy staraj się chodzić do niej piechotą. Jeśli odległość wynosi kilka kilometrów – wybierz rower. W wypadku powtarzającej się opuchlizny nóg należy unikać jazdy samochodem.

W miarę możliwości ogranicz spożycie soli. Sól zatrzymuje w organizmie płyny, co bezpośrednio przekłada się na opuchliznę kończyn dolnych.Nie nadużywaj też środków przeczyszczających oraz leków moczopędnych! Ich nadużywanie da efekt przeciwny do zamierzonego.

Poprzedni

Przyczyny otyłości brzusznej

Dieta baletnicy

Następny

1 komentarz do wpisu “Co pomaga na obrzęki nóg?”

  1. Dla wszystkich , którzy borykają się z problemem opuchniętych stóp polecam moczenie stóp w specjalnej soli z dodatkiem mięty i olejku eukaliptusowego . Taką sól można kupić na solnysklep.pl lub w jakiejś grocie solnej firmy Solana ( np.we Wrocławiu na ul. Grabiszyńskiej). To naturalny i bardzo skuteczny produkt.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz