Ćwiczenia na płaską klatkę piersiową dla kobiet

Tagi , , , , , , ,

Płaska klatka piersiowa to częsty powód największych kobiecych kompleksów. Wiele z nas marzy o większym biuście, który pozwoliłby im na osiągnięcie bardziej kobiecej sylwetki. Przedstawiamy kilka skutecznych ćwiczeń, które pozwolą nam podkreślić biust.

Przedstawione ćwiczenia nie wymagają specjalistycznego sprzętu i z powodzeniem mogą być wykonywane w domu. Nie są intensywne, a wymagają jedynie prawidłowej techniki i naszej systematyczności.

 [AdSense-A]

ĆWICZENIE NR 1:

Stań prosto i wyciągnij przed siebie ręce. Następnie należy próbować dosięgnąć palcami jak najdalszego punktu widocznego przed sobą, powoli starając się złączyć palce obu rąk. Ćwiczenie powtarzamy kilkakrotnie w ciągu dnia.

ĆWICZENIE NR 2:

Stań twarzą do ściany, ręce oprzyj o ścianę na wysokości ramion. Ćwiczenie polega na powolnym zginaniu rąk w łokciach i opuszczaniu klatki piersiowej w kierunku ściany. Wyprostuj ręce i przywróć ciało do pierwotnej pozycji. W celu zwiększenia intensywności opuść swoje ciało i przytrzymaj je w tej pozycji przez 10 – 15 sekund, a następnie powróć do pozycji wyjściowej.

ĆWICZENIE NR 3:

W tym ćwiczeniu będziemy potrzebować hantli (0,5-2 kg) albo wypełnionych wodą butelek. Połóż się na plecach na podłodze, lekko ugnij kolana. Do każdej ręki weź hantle lub inny obciążnik. Następnie zacznij jednocześnie podnosić obie ręce do góry nad klatkę piersiową, przytrzymaj tę pozycję przez sekundę, a następnie powróć do pozycji wyjściowej. Powtórz 10 razy.

ĆWICZENIE NR 4:

Połóż się na brzuchu, oprzyj się o podłogę na dłoniach i palcach u stóp. Trzymaj ręce wyprostowane. Następnie zegnij ręce w łokciach, opuść się na nich tak nisko, jak tylko dasz radę. Powoli wróć do pozycji wyjściowej. Jeśli ćwiczenie okazuje się być ponad twoje siły to spróbuj oprzeć ciężar ciała na kolanach.

ĆWICZENIE NR 5:

Siedząc w prawidłowej pozycji zaciskaj z całej siły dłonie pamiętając jednocześnie o równomiernym oddechu.

ĆWICZENIE NR 6:

Połóż się na plecach. Trzymając nad sobą w dłoniach ciężarki należy wyprostować ręce i powoli równomiernie odchylać kończyny górne na zewnątrz i z powrotem do wewnątrz. Należy uważać, żeby podczas wykonywania ćwiczenia nasze dłonie nie dotknęły podłogi. Ćwiczenie należy powtarzać 15-20 razy.

Pamiętajmy, że wszystkie te ćwiczenia przyniosą oczekiwane efekt tylko wtedy, kiedy będziemy wykonywać je regularnie a nasza uwaga skupiona będzie nie na ilości wykonanych powtórzeń, ale na ich jakości związanej bezpośrednio z prawidłową techniką.

Poprzedni

Ćwiczenia na płaską pupę

Zespół cieśni nadgarstka – jak z nim walczyć?

Następny

Dodaj komentarz