Jak usunąć cellulit?

, Tagi , ,

Cellulit to problem, z którym zmaga się bardzo duża liczba kobiet. Naukowcy stwierdzili, że przypadłość ta może pojawiać się w różnym wieku i na ogół jest efektem występowania nadmiaru tłuszczu oraz zaburzeń w jego spalaniu. Wówczas powstają nieestetycznie wyglądające wgłębienia, wypukłości oraz grudki, które są określane także mianem skórki pomarańczowej.

Przyczyny występowania cellulitu

Przyczyny pojawiania się cellulitu są bardzo różnorodne. Wiele kobiet zmaga się z tą przypadłością z powodu nadwagi czy siedzącego trybu życia, ale to nie jedyne czynniki, które mogą decydować o wystąpieniu cellulitu. Do rozwoju skórki pomarańczowej mogą przyczyniać się także zmiany hormonalne, nieodpowiednie żywienie, cukrzyca, a nawet stres. Cellulit często występuje również na skutek braku aktywności fizycznej. Brak ruchu upośledza przepływ krwi, powoduje nieprawidłowe krążenie, w rezultacie czego dochodzi do osłabienia tkanki łącznej i rozprzestrzeniania się cellulitu.

Jak usunąć cellulit?

Najskuteczniejszą bronią w walce z cellulitem okazują się być dwa elementy: zrównoważona dieta oraz ćwiczenia fizyczne. Warto wiedzieć, że nie ma uniwersalnej diety antycellulitowej, która jest w stanie pomóc nam raz na zawsze pozbyć się uciążliwej skórki pomarańczowej. To głównie nadmiar spożywanych pokarmów oraz nieodpowiednie posiłki przyczyniają się do rozwoju cellulitu. Jeśli chcemy osiągnąć sukces w walce ze skórką pomarańczową, wówczas najlepiej stopniowo zmieniać swoje dotychczasowe nawyki żywieniowe. Z diety warto wyeliminować słodycze oraz słodkie napoje, które sprzyjają gromadzeniu się tłuszczu. Starajmy się sięgać po świeże warzywa i owoce, a potrawy przyrządzajmy możliwie jak najbardziej zdrowo: gotujmy na parze lub w małej ilości wody.

Produkty pomocne w walce z cellulitem

Chcąc skutecznie rozprawić się z cellulitem, warto wzbogacić swoje menu o produkty, które pomogą nam utrzymać odpowiednią wagę ciała i zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się cellulitu. W diecie nie powinno zabraknąć przede wszystkim pełnoziarnistych zbóż: jęczmienia, żyta, pszenicy czy kukurydzy. Są one doskonałym źródłem węglowodanów, które stanowią podstawowe źródło energii dla ludzkiego organizmu. Osobom borykającym się z uporczywą skórką pomarańczową zaleca się też spożywanie produktów bogatych w kwasy tłuszczowe omega-6 oraz omega-3.

Ćwiczenia na cellulit

Efektywna walka z cellulitem to nie tylko zmiana nawyków żywieniowych. To również intensywny wysiłek fizyczny, który zwiększa gibkość ciała, pomaga spalić tłuszcz i sprawia, że cała sylwetka staje się smuklejsza. Ćwiczenia fizyczne powinny być wykonywane jednak przede wszystkim systematycznie. Aby zachować szczupłe i wyrzeźbione ciało bez śladu cellulitu należy ćwiczyć mięśnie oraz zadbać o utrzymanie jędrności skóry. Zdrowe ciało wymaga ruchu – wcale nie muszą to być jednak wycieńczające treningi. Możemy biegać, pływać czy nawet jeździć na rowerze.

Zabiegi naturalne

W pokonywaniu cellulitu mogą pomocne być również środki naturalne, zwłaszcza, że często okazuje się, iż zdrowa dieta i ruch fizyczny nie wystarczają do pozbycia się skórki pomarańczowej. Skuteczne efekty mogą przynieść masaże, kąpiele z dodatkiem olejków eterycznych oraz terapie manualne. Drenaż limfatyczny, masaż dłońmi czy aromaterapia – takie zabiegi nie tylko polepszą metabolizm w obrębie skóry, ale również wyeliminują szkodliwe toksyny z tkanki łącznej. Można też zdecydować się na zabieg wykonywany w salonie kosmetycznym – w walce z cellulitem świetnie sprawdza się mezoterapia oraz endermologia.

Poprzedni

Ile kalorii ma pizza?

Jedzenie przed treningiem

Następny

Dodaj komentarz