Strona główna Fitness Kreatyna – w jakiej formie jest najlepsza?

Kreatyna – w jakiej formie jest najlepsza?

1150
0
PODZIEL SIĘ
Kreatyna – w jakiej formie jest najlepsza?
Oceń wpis

Kreatyna jest jednym z pierwszych suplementów, po które sięgają sportowcy. Jest bowiem odpowiedzialna za pozyskiwanie energii i skuteczniejsze budowanie masy mięśniowej. Aby dawna najlepsze korzyści, jej ilość musi być dostosowana do potrzeb i wykonywanej aktywności fizycznej. Kreatyna występuje w różnych postaciach – proszku, kapsułek i płynów. Która z tych form jest najlepsza?

O kreatynie

Kreatyna to substancja chemiczna, która pomaga mięśniom wytwarzać energię. Uważana jest za bezpieczny suplement i jest zażywana przez sportowców, którzy chcą poprawić swoją wydajność. Kreatyna jest produkowana w wątrobie, trzustce oraz nerkach i jest transportowana do mięśni ciała poprzez krwiobieg – przypominają specjaliści z tanie-odzywki.pl. Po dotarciu do nich zostaje przekształcona w fosfokreatynę (fosforan kreatyny). Ten wysokoenergetyczny metabolit służy do uzyskania ostatecznego źródła energii mięśni, ATP. Podczas treningu poziom ATP gwałtownie spada, a dzięki kreatynie można utrzymać go w odpowiedniej ilości.

Różne formy suplementów z kreatyną

To, w jakiej formie przyjmuje się kreatynę, ma wpływ na wielkość dawki dostarczanej w ciągu dnia. Jedna łyżka proszku kreatyny OLIMP i innych producentów zawiera jej ok. 5 gramów. Ilość kreatyny w kapsułce może być zupełnie inna, bowiem zależy od konkretnej firmy i wynosi od 0,7 do 2,5 grama na jedną tabletkę. Jeszcze mniejsze jej wartości pojawiają się w gotowych sokach lub mieszkankach do picia, szczególnie jeśli zawierają one inne ważne dla sportowców składniki.

Jednak zarówno kreatynę w proszku, jak i w płynie czy tabletkach, można bezproblemowo dostosować do swoich potrzeb, jeśli odpowiednio dobierze się ilość suplementu do wykonywanej aktywności fizycznej. Warto jednak pamiętać o tym, aby nie przekraczać zalecanych przez producentów norm, zwłaszcza w przypadku odżywek kompleksowych, bogatych w różne związki.

Kieruj się wygodą

Producenci wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów starają się wprowadzać coraz to nowsze formy kreatyny. OLIMP, jedna z najbardziej popularnych firm, zdaje się rozumieć fakt, że prowadząc aktywny tryb życia nie zawsze ma się czas na długie przygotowywanie odżywek. O wiele łatwiej sięgnąć po gotowy napój lub też połknąć tabletkę, a gdy dzięki temu można uzyskać takie same efekty, jak spożywając shake, to kwestia wygody nabiera tu ogromnego znaczenia.

Warto pamiętać o tym, aby niezależnie od formy kreatyny, zawsze przyjmować ją w połączeniu z węglowodanami prostymi, gdyż w takich warunkach działa ona najlepiej. Sproszkowaną kreatynę można mieszać w szklance z sokiem lub w koktajlem owocowym. Kiedy sięga po tabletki, to należy później wypić odrobinę słodkiego napoju.

PODZIEL SIĘ