Pielęgnacja ciała po ciąży – jakie zabiegi wybrać?

Tagi

W czasie ciąży kobiece ciało zmienia się znacznie. Skóra na brzuchu rozciąga się, aby dziecko mogło bezpiecznie się w nim rozwijać. Dodatkowe kilogramy stają się widoczne również na udach czy plecach. Często ich wynikiem są rozstępy pojawiające się także na piersiach. Dlatego wiele pań zaraz po ciąży szuka zabiegów kosmetycznych, które pozwolą im wrócić do formy sprzed ciąży. Na jakie zabiegi warto zatem zwrócić uwagę i o czym pamiętać decydując się na zabiegi kosmetyczne zaraz po ciąży?

Czy po ciąży można wykonywać wszystkie zabiegi kosmetyczne?

Wybierając zabiegi kosmetyczne, które będziemy chcieli wykonać po zakończeniu ciąży, aby poprawić wygląd swojego ciała, należy pamiętać o tym, że nie wszystkie będzie można wykonać zaraz po rozwiązaniu. Zapoznanie się z przeciwskazaniami do zabiegów jest szczególnie istotne, jeśli jeszcze cały czas karmimy piersią, gdyż część z substancji, które używane są w czasie zabiegów może przenikać do pokarmu i wpłynąć na dziecko. Zawsze przed podjęciem decyzji należy skonsultować się z osobą, która wykonuje zabieg, a w razie dalszych wątpliwości z lekarzem.

Jakie zabiegi warto wykonać po ciąży?

Jeżeli decydujemy się na zabiegi jeszcze w czasie karmienia piersią, dobrze jest postawić na takie, które bazują na falach dźwiękowych, które rozbijają w bezpieczny sposób tkankę tłuszczową. Bezpiecznym rozwiązaniem dla kobiet karmiących piersią będą też różnego rodzaju masaże, w tym te wykonywane przy pomocy urządzeń próżniowych (więcej informacji na temat takich zabiegów można znaleźć na portalu moment.pl, za pomocą którego można od razu umówić się na wizytę w gabinecie kosmetycznym).

Po zakończeniu karmienia piersią można zdecydować się na szereg innych zabiegów, które pozwalają rozbić tkankę tłuszczową np. lipolizę, a także redukujące rozstępy na różnych częściach ciała np. peeling medyczny, mezoterapię. Warto też zainwestować w zabiegi, które odżywią i nawilżą skórę, która po ciąży może być przesuszona i może jej brakować elastyczności i naturalnego blasku.

Młoda mama idzie do ślubu

Coraz częściej młode kobiety, które niedawno urodziły dziecko planują swój ślub. Tutaj trzeba pamiętać również o tym, że jeżeli chcemy korzystać z zabiegów kosmetycznych, również musimy zwrócić uwagę na to, jakie kosmetyki będą używane do ich wykonania. Ważny jest też termin, w jakim będziemy je wykonywać. Można o tym przeczytać w artykule – „Przygotowania – kiedy zaplanować ślubne wizyty w salonie urody?”.

Poprzedni

Cholesterol i poziom trójglicerydów, które jest większym zagrożeniem?

L’Oreal Paris Men Expert – antyperspiranty dla mężczyzn, którzy potrzebują niezawodnej ochrony

Następny