Co jest pomocne w odchudzaniu?

26 kwietnia 2014 Tagi ,

Przyjęło się sądzić, że w odchudzaniu ważna jest przede wszystkim odpowiednia dieta oraz aktywność fizyczna. Jest to bez wątpienia prawdą lecz bywają sytuacje, że mimo przykładania się do powyższych efekty są żadne lub mizerne. Warto się wtedy zastanowić nad tym dlaczego tak jest. W takiej sytuacji odwiedźmy dietetyka lub lekarza. Powiedzą nam oni co pomaga w schudnięciu.

Czas zbadać hormony

Jeśli następują poważne problemy ze zrzuceniem zbędnych kilogramów, lub przytycie następuje bardzo gwałtownie jest to pierwszy sygnał, że coś nie tak dzieje się z hormonami. Aby zbadać ich poziom warto udać się do endokrynologa. Nadwaga może oznaczać problemy z tarczycą lub wskazywać na policystyczne zapalenie jajników.
Na poziom hormonów wpływ mają także nasze codziennie sprawy. Niektóre plastykowe opakowania produktów spożywczych powodują przenikanie do jedzenia substancji, które zaburzają równowagę hormonalną. Mówi się także o kiepskiej kondycji mięs i produktów od zwierząt, które otrzymują zastrzyki aby zwiększyć porost ich tkanki mięśniowej lub wytwarzanie mleka. Także nadmierne spożywanie cukru blokuje działanie witaminy B3, która jest niezbędna w prawidłowym funkcjonowaniu żeńskich i męskich hormonów płciowych.

Udowodniono także, że niektóre składniki kosmetyków antybakteryjnych i innych także powodują wahania hormonalne u ludzi. Warto czytać etykiety i interesować się tym, co oznacza dana nazwa. Zwykle wystarczy dziwnie brzmiący wyraz wpisać do przeglądarki internetowej by przekonać się z czym mamy do czynienia.
To wszystko nie pozostaje bez wpływu na zdrowie człowieka. Dlatego zastanówmy się nad tym co na co dzień kupujemy i jak to przechowujemy. Doprowadzenie problemów z hormonami do porządku pozwoli na skuteczne i trwalsze schudnięcie.

Wrzuć na luz

Aby skutecznie schudnąć należy zrewidować swój styl życia patrząc całościowo. Okazuje się, że niebagatelną a być może nawet kluczową sprawą jest ograniczenie stresu oraz regularny sen. Trzeba spać osiem godzin na dobę i kłaść się o stałej porze, nawet w dni wolne. Oczywiście powinien być to sen spokojny i odżywczy. Tym co nie pozwala osiągnąć spokoju jest nadmierne zdenerwowanie wydarzeniami które nastąpiły lub mogą nastąpić.
Walka ze stresem może być wyzwaniem w dzisiejszych czasach, lecz warto na nią postawić. Spacery w ciszy na świeżym powietrzu, nauka medytacji czy skorzystanie z pomocy terapeuty mogą znacząco wpłynąć na umiejętność radzenia sobie ze zbyt wielkim napięciem.

Poprzedni

Koktajle na przyrost masy

Czy można schudnąć bez profesjonalnego sprzętu?

Następny

Dodaj komentarz