Trening funkcjonalny – co to takiego?

Tagi

Ostatnio bardzo dużo mówi się o treningu funkcjonalnym. Zewsząd dobiegają nas informacje o tym, że jest to najlepszy sposób na wzmocnienie mięśni, a tym samym rozwój umiejętności sportowych. Oczywiście wszystko pod warunkiem, że będzie naprawdę dobrze zaplanowany. Co jeszcze warto wiedzieć o treningu funkcjonalnym?

Co to jest trening funkcjonalny?

Każdy, kto chociaż raz próbował znaleźć odpowiedź na pytanie, co to jest trening funkcjonalny, na pewno był zaskoczony, jak wiele dyscyplin mieści się w jego obrębie. – Prawda jest taka, że uprawiający ten rodzaj treningu osoby, powinny być biegłe w wielu dyscyplinach. W zakres treningu funkcjonalnego wchodzi naprawdę wiele aktywności – ze wspinaczką, podnoszeniem ciężarów i bieganiem na czele. Łączy on w sobie trening gimnastyczny, sprawnościowy i wytrzymałościowy. Tym samym daje również niezwykle ciekawe efekty – nastawiony jest na poprawę wydolności oddechowej i krążeniowej, poprawia wytrzymałość mięśni, wpływa na szybkość oraz zręczność. Trening funkcjonalny to zatem całościowe podejście do trenowania. Oczywiście wymagające, dlatego właśnie wiele osób szuka możliwości wspierania treningu funkcjonalnego np. elektrostymulacją – mówi ekspert z serwisu elektrostymulatory.net, w którym znajdziecie poradnik o treningu funkcjonalnym.

Elektrostymulacja a trening funkcjonalny

Elektrostymulatory, to urządzenia, których używanie od jakiegoś czasu jest coraz bardziej powszechne. Sięgają po nie przede wszystkim aktywne osoby, dla których wykonywana w domu elektrostymulacja to szybsza regeneracja po treningu, zwiększenie możliwości, a także sposób na pozbycie się dolegliwości bólowych. – Elektrostymulatory doskonale sprawdzają się również w treningach funkcjonalnych. Specyfika treningu funkcjonalnego polega na tym, że potrzebuje on wzrostu siły i jej utrzymania na wysokim poziomie przez jakiś czas. To niezwykle wymagające. Z pomocą przychodzą zatem elektrostymulatory i ich zaprojektowane przez specjalistów programy. To najróżniejsze działanie, począwszy od włączania w ćwiczenia większej liczby włókien mięśniowych, a skończywszy na zwiększaniu zdolności mięśni w utrzymaniu długotrwałego wysiłku. Urządzenia te działają dokładnie tak, jak tego potrzebujemy – nic zatem dziwnego, że tak dobrze sprawdzają się podczas treningów funkcjonalnych – dodaje ekspert z elektrostymulatory.net

Poprzedni

Figura po trzydziestce

Węglowodany – niezbędne w diecie!

Następny

Dodaj komentarz