Wszystko o odchudzaniu ekstremalnym

, Tagi , ,

Wiele kobiet przykłada dużą wagę do idealnej sylwetki. Niektóre z nich są gotowe zrobić bardzo wiele, żeby osiągnąć zamierzony cel, dlatego decydują się na odchudzanie ekstremalne. Jakie metody pozwalają na szybkie pozbycie się kilogramów i czy są one bezpieczne dla zdrowia?

Ekstremalne diety

Bez problemu możemy znaleźć wiele ekstremalnych diet. Zazwyczaj ograniczają one spożycie kalorii do około 400-500 dziennie. Często zdarzają się też różnego rodzaju monodiety, które ograniczają jadłospis do praktycznie jednego produktu, na przykład dieta owsiana lub dieta kapuściana. Ekstremalne diety powodują utratę masy mięśniowej, co spowalnia metabolizm i może stanowić zagrożenie dla zdrowia. Zdrowa dieta powinna dostarczać przynajmniej 1000-1200 kalorii dziennie.

Tabletki

Na rynku suplementów znajdziemy wiele preparatów, mających skutecznie pomagać w odchudzaniu. Część z nich to sprawdzone i bezpieczne preparaty, które nie stanowią zagrożenia dla zdrowia. Niestety często w poszukiwaniu szybkich rozwiązań decydujemy się na podejrzane środki, których producenci przekonują o niesamowitych efektach. Większość tego rodzaju suplementów zawiera po prostu bardzo dużo kofeiny i substancje, które odwadniają nasz organizm. Innym środkiem stosowanym w celu zmniejszenia wagi są środki przeczyszczające, które również powodują odwodnienie.

Płukanie jelita

Płukanie jelita grubego ma być metodą oczyszczania organizmu oraz zmniejszania masy ciała. Jest to jeden ze sposobów na intensywną detoksykację. Warto pamiętać, że organizm sam oczyszcza się z toksyn, a najbardziej pomocna jest w tej kwestii po prostu zdrowa dieta.

Zmniejszanie żołądka

Operacyjne zmniejszanie żołądka jest ekstremalną metodą przeznaczoną dla osób cierpiących z powodu otyłości, które nie mogą zrzucić wagi przy pomocy diet. Możliwość skorzystania z takiej operacji istnieje tylko w przypadku osób, których BMI sięga powyżej 40. Istnieją dwie metody operacyjnego zmniejszania żołądka. W pierwszej przy pomocy specjalnej opaski dzieli się żołądek na dwie różnej wielkości części. Jedzenie trafia najpierw do mniejszej, a później powoli przesuwa się do większej. Powoduje to, że pacjent, który przeszedł operację, szybciej odczuwa sytość i nie jest w stanie jeść większych posiłków. Druga metoda jest bardziej ekstremalna i polega na połączaniu jelita cienkiego z mniejszą częścią żołądka. W najnowszej wersji tej operacji wyłącza się z układu pokarmowego także część jelita cienkiego.

Sonda przez nos

Sonda prowadząca przez nos do żołądka została stworzona przez amerykańskich lekarzy jako doskonałe rozwiązanie dla zdesperowanych panien młodych, które pragną schudnąć przed ślubem. Sonda instalowana jest na 10 dni. W tym czasie za jej pośrednictwem do żołądka dostarczane są substancje odżywcze. Jest to mieszanka białek, tłuszczów oraz wody, bez węglowodanów, która ma jedynie 800 kalorii. Taki skład dietetycznej mieszanki wywołuje tak zwaną kwasicę ketonową. Jest to stan, w którym organizm zaczyna spalać tkankę tłuszczową. Dieta tego typu zdecydowanie nie wpływa korzystnie na zdrowie i ma bardzo wiele niebezpiecznych skutków ubocznych, do których należy przykry zapach z ust, zaparcia, zmniejszenie masy mięśni, uszkodzenie nerek oraz zaburzenia psychiczne.

Poprzedni

Jak chodzić ćwicząc nordic walking?

Otyłość w Polsce

Następny

Dodaj komentarz