Strona główna ZIOŁA NA... ZIOŁA NA ODCHUDZANIE Borówka czernica ☯ zioła na odchudzanie

Borówka czernica ☯ zioła na odchudzanie

1266
0
PODZIEL SIĘ

Borówka czernica to nic innego jak jagoda, jaka rośnie dziko na terenie większości kontynentów. Jest popularna także w Polsce, ale mało kto wie, że wpływa pozytywnie na odchudzanie.

Pektyny istotne dla jelita w czasie odchudzania

Większość z ludzi zna smak borówki czernicy. Jest słodki, przesiąknięty aromatem lata i lasu, słowem niepowtarzalny. To ulubiony smak wielu, a owoce poprawiają stan zdrowia. Od dawna znane są właściwości lecznicze jagód w zakresie poprawiania wzroku, zaburzeń krążenia. Okazuje się, że zawiera też substancje, jakie wspomagają proces tracenia zbędnych kilogramów. Są to na przykład pektyny, jakie pełnią ważną rolę w wydłużaniu okresu pomiędzy posiłkami. Problemem jest to, że po jedzeniu, nawet dość obfitym już po stosunkowo krótkim czasie człowiek zaczyna odczuwać ssanie w żołądku. Zamiast zjadać kolejny posiłek, lepiej zadbać o odpowiedni poziom pektyn, jakie opóźniają opróżnianie się żołądka dając poczucie sytości. Dbają o odpowiedni poziom cukru we krwi. Pektyny zawarte w borówce wpływają na prawidłową florę bakteryjną jelit, co jest bardzo ważne w procesie przyswajania jedzenia. Jeśli flora bakteryjna jest zaburzona, człowiek ma problemy ze wchłanianiem składników z pożywienia. Wynikiem tego jest, że mimo pochłaniania ogromnych ilości posiłków wciąż czuje się nienasycony.

Borówka czernica – glukoza na właściwym poziomie

Pozytywne właściwości posiadają liście borówki czernicy. Wywar z nich jest bogaty w substancję, jaka przypomina w działaniu insulinę. Dawniej leczono w ten sposób lekkie postacie cukrzycy. Dlatego warto wykorzystywać wywar z liści borówki czernicy do utrzymania prawidłowego poziomu glukozy we krwi. Ma to wielki wpływ na apetyt. Na wespół ze wspomnianymi pektynami działanie borówki jest takie, że znikają napady obżarstwa, na przykład przed południem. Łatwiej jest wtedy spożywać zalecanych pięć niewielkich posiłków. Ponadto borówka czernica to zdrowa, bogata między innymi w witaminy z grupy B przekąska. Wystarczy kilka garści suszonej lub świeżej borówki, aby znacząco polepszyć wyniki odchudzania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.