Jak spalić tłuszcz podskórny?

Tagi ,

Tłuszcz podskórny to tłuszcz,  który znajduje się tuż pod skóra. U kobiet zazwyczaj pojawia się on na udach, biodrach i pośladkach. U mężczyzn jest to zazwyczaj tzw. „oponka”. Powstawanie tłuszczu podskórnego jest uwarunkowane zarówno genami jak i wiekiem. Hormony mają bardzo duży wpływ na powstawanie tłuszczu podskórnego.

Pozbywamy się tłuszczu

Taki rodzaj tłuszczu jest znacznie mniej niebezpieczny dla zdrowia,  niż tłuszcz trzewny, który otacza nasze narządy wewnętrzne. Tkanka tłuszczowa podskórna kiedyś służyła głównie jako magazyn substancji odżywczych np. w czasie suszy lub innej katastrofy naturalnej, gdy ludzkość cierpiała z powodu braku pożywienia.

Dziś tłuszcz podskórny właściwie stał się zbędny i  zazwyczaj staje się przyczyną naszych kompleksów. Jednak dobrą wiadomością jest fakt, iż tłuszcz podskórny możemy szybko spalić.  Aby pozbyć się tłuszczu podskórnego potrzebna jest jednak odpowiednia dieta. Produkty, które spożywamy powinny być bogate w białko, które jest potrzebne naszemu organizmowi nie tylko do prawidłowego funkcjonowania, ale też przyspieszenia procesów trawiennych w naszym organizmie.

Dieta w walce z tłuszczem pod skórą

Dietę najlepiej więc wzbogacić w jaja, chude mięso czy ryby. Nie należy zapominać też o owocach i warzywach, w których znajdziemy wiele witamin wspomagających pracę naszego organizmu.  Oprócz odpowiedniej diety należy przede wszystkim zadbać o właściwe ćwiczenia, które pomogą nam pozbyć się nieestetycznego tłuszczu tuż pod skórą. Spalenie tkanki tłuszczowej zlokalizowanej pod skórą pomoże nam odsłonić wymodelowane tymi samymi ćwiczeniami mięśnie. Podczas długiego treningu mięśni organizm będzie czerpał energię właśnie z tych tkanek tłuszczowych, które je otaczają. W walce z” tłuszczykiem” warto skupić się przede wszystkim na ćwiczeniach dynamicznych,  powodujących duży wysiłek fizyczny i angażujących jak największą ilość mięśni.  Dobrym pomysłem będzie również codzienne, poranne bieganie czy zapisanie się na aerobic.

Dodaj także ćwiczenia

Dodatkowo, aby pozbyć się tłuszczu podskórnego należy wykonywać rozmaite ćwiczenia wzmacniające mięśnie brzucha. Można wykonywać typowe brzuszki, które oprócz tego, iż wzmacniają mięśnie płaskie i skośne brzucha, to wzmacniają również nasz kręgosłup.  Można też wzmacniać mięśnie rąk i nóg na siłowni. Z badań naukowych dotyczących tkanki tłuszczowej wynika, iż regularne, codzienne ćwiczenia zmniejszają jej ilość. Nie pozwalają również na odkładanie się tłuszczu podskórnego już po skończeniu stosowania diety.

Poprzedni

Naturalne antyoksydanty w żywności

Wpływ odchudzania na naszą odporność?

Następny

1 komentarz do wpisu “Jak spalić tłuszcz podskórny?”

  1. Niekonieczne jest katowanie się ćwiczeniami, jeśli nie ma się dobrego organizmu do tego trybu życia. Polecam zabiegi kriolipolizy. Ja robiłam w Krakowie w VICI HAIR & BEAUTY i jestem bardzo zadowolona z efektów, które widzę po kilku przyłożeniach.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz