Homeopatia a odchudzanie

, Tagi , ,

Homeopatię niektórzy nazywają placebo, inni zaś sposobem na zarobienie pieniędzy, nie ulega jednak wątpliwości, że jest to metoda w wielu przypadkach skuteczna co potwierdzają setki osób, które stosowały lekarstwa homeopatyczne.

Jak działa homeopatia?

Leki homeopatyczne są tak rozrobione, że niektórzy mówią, iż zawierają samą wodę. Jednak okazuje się, że to wystarczy. Podejrzewa się, że główną rolę odgrywa tu coś, co nazywane jest pamięcią wody oraz elementy teorii chaosu, którą bada fizyka kwantowa. Zjawisko to polega na tym, że nieskończenie mały bodziec może wywołać niezwykłą reakcję, którą w tym wypadku jest całkowite uleczenie chorego. Co ciekawe bodziec ten jest często przeciwny na przykład na katar stosuje się wyciąg z cebuli, która jak wiadomo powoduje silne łzawienie i cieknięcie nosa. Do wyrobu lekarstw stosuje się nawet trucizny, które jednak są dopuszczone do obrotu gdyż są to ilości minimalne.

Homeopatia a odchudzanie

Obecnie stosuje się setki leków homeopatycznych, z których większość jest kompleksowa. Stosuje się je do leczenia chorób zarówno fizycznych, jak i psychicznych. Aby zastosować homeopatię w leczeniu otyłości lub nadwagi należy najpierw odkryć pierwotną ich przyczynę, a ta jak wiadomo może mieć podłoże psychiczne. W celu wyznaczenia odpowiedniego lekarstwa należy udać się do lekarza homeopaty. On po dokładnym wywiadzie ustali co nam tak naprawdę dolega i przepisze odpowiedni lek. Zlikwidowanie na przykład nerwicy i kompulsywnego objadania się okazuje się w wielu przypadkach kluczowe. W innych stosować można lekarstwa, które wspomagają pracę układu pokarmowego, przyśpieszając przemianę materii.

 Odchudzanie homeopatią a styl życia

Leki homeopatyczne należą do rodzaju lekarstw medycyny niekonwencjonalnej. Stawia ona ogólnie na naturalne metody. Dlatego ważne jest także, aby zmienić cały swój styl życia. Nie trzeba rezygnować z leków, które przepisał nam lekarz medycyny, ale warto zastanowić się nad przyczynami otyłości. Mogą należeć do nich na przykład siedzący tryb życia, zbyt mało ruchu, zła dieta. Także nadmiar stresu i mało snu nie pomagają w terapii homeopatycznej. Wyeliminowanie lub chociaż zminimalizowanie tych czynników oznacza stratę kilku kilogramów więcej.

Dlaczego homeopatia?

Wraz z otyłością idzie w parze wiele innych chorób różnych układów. Homeopatia jest metodą nieinwazyjną, nie obciąża wątroby ani żołądka, nie szkodzi. Leki produkowane są na bazie ziół i minerałów pochodzenia naturalnego. Można je stosować z innymi lekami, nie trzeba rezygnować z dotychczasowego leczenia na przykład cukrzycy. Homeopatia nie działa przeciw człowiekowi, a wręcz przeciwnie – wspomaga jego siły do walki z nadwagą. Usprawnia cały organizm.

Często pójście do lekarza wiąże się dla osób otyłych ze stresem, boją się kazania na temat obżarstwa. Lekarz homeopata traktuje pacjenta całościowo – nie patrzy tylko na problem, jakim jest otyłość, a także nie pogardza nikim ani nie prawi morałów, wspólnie szukają rozwiązania. Obejmuje to zarówno ciało jak i całą psychikę takiej osoby, inaczej niż w medycynie konwencjonalnej, gdzie leczy się objawy. W homeopatii wspiera się objawy, ponieważ uważa się, że są one podjętą przez organizm walką z chorobą.

Poprzedni

Ból kolana po wysiłku

Wysiłek fizyczny w ciąży

Następny

Dodaj komentarz