Jak schudnąć w udach?

, , Tagi , ,

Nie masz szczupłej sylwetki i smukłych ud? Problem może tkwić w niewłaściwej diecie lub uwarunkowaniach genetycznych. W jednym i w drugim przypadku możesz sobie z tym problemem poradzić. Pierwszym krokiem musi być zmiana nawyków żywieniowych. Źródłem pustych kalorii są przede wszystkim słodycze i przekąski (słone lub słodkie) zjadane między posiłkami. Wyrzuć je z diety lub przynajmniej w dużym stopniu ogranicz.

Słodycze zastąp owocami i koktajlami owocowymi oraz cennymi ziarnami (pestkami słonecznika,dyni, migdałami, orzechami). Zwiększ ilość spożywanych posiłków, równocześnie zmniejszając ich kaloryczność (zalecane 4-5 posiłków dziennie). W ten sposób częściej, ale w mniejszych ilościach, dostarczasz organizmowi niezbędną energię, która jest wykorzystywana, a nie odkładana w postaci tkanki tłuszczowej. Istniejąca już tkanka tłuszczowa zacznie też stopniowo zanikać.

Jak schudnąć w udach?

Koniecznie wprowadź do diety:

 1. warzywa – surowe i gotowane na parze, jeśli gotowane w wodzie – to krótko,
 2. ciemny chleb (żytni, razowy), makarony pełnoziarniste – zawierają więcej błonnika niż produkty z mąki pszennej (błonnik obniża ilość estrogenów, które sprzyjają tyciu),
 3. ryby – co najmniej dwa razy w tygodniu (zawierają duże ilości nienasyconych kwasów tłuszczowych omega 3, a także wapń, który sprzyja chudnięciu),
 4. chude mięso, np. z kurczaka,
 5.  ryż naturalny, kaszę gryczaną, kaszę jaglaną,
 6. chudy nabiał (zawiera dużo wapnia) – unikaj serów tłustych i słonych sery pleśniowe, topione, typu feta,
 7. soki warzywne i owocowe niesłodzone bogate w witaminę C, E i A (witaminy te przyspieszają metabolizm),
 8. owoce.
 9.  

Oprócz tego, pamiętaj o kilku żelaznych zasadach:

 1. Staraj się jeść regularnie, w równych odstępach czasu (5 posiłków dziennie w odstępach nie większych niż trzy godziny).
 2. Wypijaj duże ilości wody niegazowanej – co najmniej 2l dziennie.
 3. Unikaj smażenia.
 4. Jedz małe posiłki, bez pośpiechu, abyś mogła szybciej poczuć się syta.

Są to ogólne zasady zdrowego odżywiania. Szczegółowy jadłospis w oparciu o drobiazgowy wywiad (twoja kondycja, ewentualne niedomagania czy choroby, twoje upodobania smakowe, oczekiwania) najlepiej ułoży ustali dietetyk.

Pamiętaj, że nie ma tu mowy o głodzeniu się, ale o zdrowym odżywianiu.

Ćwiczenia na szczupłe uda

Oczywiście, dieta to nie wszystko. Należy wspomóc się także odpowiednią dawką aktywności fizycznej. W osiągnięciu wymarzonej sylwetki, pomogą nam:

1. Taniec.

2. Pływanie (jest ogólnorozwojowe, kształtuje całe ciało) połączone z intensywną jazdą na rowerze.

Przysiady

Popularne, znane wszystkim, przysiady są doskonałym sposobem na szczupłe uda i umięśnione pośladki. Aby uniknąć nadmiernego rozbudowania mięśni ud, nie należy opierać na przysiadach całego treningu. Dobrą metodą na spalenie tkanki tłuszczowej z ud jest wykonywanie brzuszków po treningu aerobowym, na przykład po 30-40-minutowym biegu. Przyspieszy to bowiem spalanie tłuszczu przy jednoczesnym kształtowaniu mięśni.

Unoszenie nóg

Kładziemy się na boku, podpieramy tułów ręką. Druga ręka leży swobodnie na nodze. Unosimy nogę na wysokość około 50 cm. Powoli i świadomie opuszczamy nogę. Po wykonaniu serii, zmieniamy stronę.

Nożyce

Kładziemy się na plecach, przyklejamy kręgosłup do podłogi, ręce układamy swobodnie, wzdłuż ciała. Unosimy proste nogi, napinamy brzuch. Opuszczamy jedną nogę, nie dotykając piętą do podłogi. Unosimy ją do powierzchni wyjściowej i opuszczamy drugą nogę. Powtarzamy seriami.

Unoszenie tułowia

Kładziemy się na prawym boku, opieramy dłonie przed klatką piersiową. Prostujemy prawą nogę, lewą zginamy i opieramy stopę przed prawą nogą. Unosimy tułów tak, by oczna część ciała tworzyła linię prostą. Opuszczamy tułów, wydychając powietrze ustami. Powtarzamy kilka razy i zmieniamy stronę.

Zabiegi kosmetyczne

Wygląd ud poprawią także specjalne masaże oraz regularne korzystanie z szorstkiej myjki. Zabiegi te pomogą zwalczyć cellulit, poprawią krążenie krwi i tym samym przyczynią się do wysmuklenia tej partii ciała.

Poprzedni

Jak ćwiczyć na siłowni?

Jakie są koktajle odchudzające?

Następny

Dodaj komentarz