Objawy hiperglikemii

Tagi

Życie w ciągłym biegu często nie pozwala nam zająć się własnym zdrowiem. Podstawowe badania powinniśmy wykonywać cyklicznie aby móc zapobiegać niektórym chorobom. Najważniejsze jest to aby w swoim życiu ustanowić priorytet, który będzie miał dla nas najważniejsze znaczenie. Chyba zdrowie zalicza się właśnie do tego priorytetu. Często nie mamy jednak świadomości, że w naszym organizmie dzieje się coś złego. Świetnym przykładem jest hiperglikemia, której objawy są często przez nas ignorowane.

Co to jest hipoglikemia? Oraz jej objawy

Hiperglikemia to zbyt wysoki poziom cukru w naszej krwi, który niekorzystnie wpływa na nasz organizm. Najczęstszym powodem rozwijania się hiperglikemii jest właśnie brak wykonywanych badań lub długoletnia nieleczona cukrzyca. Duży wpływ na rozwój hiperglikemii ma ogólny tryb naszego życia. Zbyt mała aktywność fizyczna, przebyte choroby, lub brak insuliny to główne czynniki ułatwiające podnoszeniu się stężenia cukrów we krwi. Hiperglikemia diagnozowana jest na podstawie badania krwi, które możemy wykonać sami posiadają odpowiednią aparaturę dostępną w aptece. Krew zawsze badamy na czczo najlepiej zaraz po przebudzeniu. Normalny poziom glukozy we krwi nie powinien przekraczać 100mg/dl. Jeśli natomiast poziom glukozy jest powyżej 126mg/dl jednoznacznie można stwierdzić, że niestety ale ten problem dotyczy również nas.

Objawy hiperglikemii, które mogą świadczyć o hiperglikemii to z pewnością: powracające infekcje, ciągle męcząca senność, spadek wagi, wysuszona skóra, odczuwalna nadmierna suchość w ustach, częste korzystanie z toalety – częstomocz. To tylko niektóre czynniki, które mogą świadczyć o zbyt wysokim stężeniu cukru w naszej krwi.

Leczenie oraz zapobieganie

Aby rozpocząć leczenie niestety ale musimy codziennie kontrolować nasz cukier. Utrzymanie prawidłowej wartości cukru we krwi sprzyjają regularne posiłki bogate w błonnik. Należy kategorycznie unikać wszelkiego rodzaju tłuszczy. Warto również urozmaicać naszą dietę w produkty, które zawierają dużo wartości energetycznych oraz witamin. Należy przede wszystkim spożywać wszelkiego rodzaju warzywa oraz owoce. Oprócz odpowiedniego odżywiania musimy zadbać również o naszą aktywność fizyczną. Spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu, częste spacery czy też uprawianie sportów na pewno pomoże w utrzymaniu odpowiednich wartości cukru.
Zapobiegać hiperglikemii możemy na wiele różnych sposobów. Ważne jednak aby uświadomić sobie fakt, iż hiperglikemia jest następstwem cukrzycy. Jeśli wykryto u nas początkową fazę cukrzycy musimy natychmiast dostosować dietę, w której ograniczymy wszystkie produkty wpływające na podnoszenie się cukru w organizmie. Zacznijmy jeść zdrowo w odpowiednich ilościach. Do odpowiedniej diety dołączmy aktywny tryb życia oraz wprowadźmy do naszego harmonogramu sporty, które poprawią naszą kondycję oraz samopoczucie.

Pamiętajmy, że hiperglikemia oraz cukrzyca będzie nam towarzyszyć przez całe życie. Już po fakcie możemy jednak zatroszczyć się obniżenie wartości cukru we krwi co ma celu normalne funkcjonowanie. Ciągłe kontrole niestety są koniecznością i mogą niejednokrotnie uratować nasze życie poprzez wprowadzenie odpowiednich restrykcji. Zdrowie mamy tylko jedno zadbajmy więc o to aby cukrzyca czy też hiperglikemia nie stały się naszym najgorszym koszmarem.

Poprzedni

Jak poprawić przemianę materii?

Woda mineralna a źródlana

Następny

Dodaj komentarz