Strona główna ZIOŁA NA... ZIOŁA NA NERKI Rdest ptasi ☯ zioła na nerki

Rdest ptasi ☯ zioła na nerki

6545
0
PODZIEL SIĘ
Rdest ptasi ☯ zioła na nerki
5 (100%) 6 votes

Rdest ptasi jest ciekawą, szeroko rozpowszechnioną rośliną o właściwościach zdrowotnych. To zielone łodygi z eliptycznymi liśćmi. Kwitną drobnym kwieciem na biało lub czerwono. Rdest ptasi przystosował się do rośnięcia na niemal całej kuli ziemskiej w przydomowych ogródkach, na łąkach i polach. Jest powszechnie traktowany jako chwast.

Rdest ptasi – działanie lecznicze

Rdest ptasi ma kilka zastosowań, lecz warto zwrócić uwagę na jego zdolności w leczeniu chorób układu moczowego oraz nerek. Jest środkiem silnie moczopędnym, poprawia stan nerek przez to, że usuwa nadmiar soli potasu, sodu oraz mocznika. Nadmiar mocznika jest także przyczyną podagry, dny moczanowej, chorób reumatycznych. Rdest ptasi ma tą zaletę, że blokuje krystalizację soli mineralnych, przez co zablokowane jest także tworzenie się kamieni nerkowych.

To choroba bardzo bolesna i dokuczliwa, przynosząca wiele problemów, z jakimi niełatwo jest się rozprawić, a bardzo często należy poddać się zabiegowi chirurgicznemu. Innymi chorobami jakie są związane z nerkami, a rdest pomaga w ich zapobieganiu i leczeniu, są kamica szczawianowa i fosforanowa. W rdeście znajdują się duże ilości naturalnej krzemionki, jaka ma właściwości ochraniające na nerki i przewody moczowe, zapobiegające wchłanianie się toksyn. Rdest ptasi polepsza usuwanie toksyn z organizmu, przede wszystkim z krwi, dzięki czemu odciąża funkcjonowanie nerek, szczególnie w czasie ich osłabienia lub choroby.

Zalecenia dotyczące rdestu ptasiego

Mimo że zioła są dość popularnym i uznawanym za niegroźny środkiem leczniczym, warto wiedzieć, iż w przypadku dużego zapotrzebowania na rdest ptasi i sporego dobowego spożycia, dobra jest suplementacja witaminą B1. Zawarte w rdeście ptasim związki mogą przyczyniać się do problemów z jej wchłanianiem. Środkiem leczniczym w przypadku rdestu są młode pędy na szczycie rośliny. Liście nie powinny być pokryte białymi plamami lub żadnymi innymi zmianami, ani być zdrewniałe. Należy suszyć je w ciemnym, suchym, przewiewnym pomieszczeniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.