Strona główna ZIOŁA NA... ZIOŁA NA NERKI Słoma owsiana ☯ zioła na nerki

Słoma owsiana ☯ zioła na nerki

8251
0
PODZIEL SIĘ
Słoma owsiana ☯ zioła na nerki
4.8 (96%) 5 votes

Zwykły owies jest ceniony ze względu na smak, łatwość przyrządzania smacznych wegetariańskich dań. Jest skuteczny w diecie oczyszczającej i odchudzającej. Jednak bywa także pomocny w przypadku chorób nerek oraz układu moczowego człowieka.

Słoma owsiana i jej wpływ na układ moczowy i nerki

W ziołolecznictwie dla poprawienia stanu nerek stosuje się słomę owsianą. Jest to nic innego jak wysuszone łodygi rośliny. To one są tu surowcem, a nie, jak w innych przypadkach nasiona. Słoma owsiana ma właściwości przeciwbólowe i przeciwzapalne. Dlatego jest chętnie stosowana przy leczeniu nerek oraz pęcherza moczowego, ponieważ większość schorzeń tych organów wiąże się właśnie z dotkliwym bólem. Słoma owsiana ma także działanie antydepresyjne, relaksujące i uspokajające. Pozwala na lepszy i spokojniejszy wypoczynek, co jest bardzo istotne w procesie rekonwalescencji. Dla osób mających przewlekłe problemy z nerkami jest to zawsze chwila wytchnienia. W słomie owsianej znajduje się dużo naturalnej krzemionki jaka ma zdolności oczyszczania organizmu i rozpuszczania złogów w nerkach.

Kąpiel ze słomą owsianą

Leczenie słomą owsianą odbywa się na podstawie kąpieli. Gorąca woda i ciepłe kąpiele mają znaczący wpływ na leczenie dolegliwości nerek i mogą pełnić funkcję pomocniczą w leczeniu tych schorzeń. Poprawiają przepływ krwi w naczyniach krwionośnych, rozluźniają oraz zmniejszają dolegliwości bólowe. Oprócz tego dodatek ze słomy owsianej pomaga przyśpieszyć metabolizm. Kąpiel ze słomą owsianą nie jest trudna w przygotowaniu. Dla jednej osoby wystarczająca jest dawka około sto gramów surowca. Należy zalać go ciepłą wodą w ilości maksymalnie do pięciu litrów. Następnie całość trzeba odstawić na godzinę, pozostawiając pod przykryciem. Najwygodniej jest to wszystko zrobić w jakimś garnku, ponieważ następnym krokiem jest gotowanie słomy owsianej wraz z tą wodą. Po około dziesięciu minutach gotowania samą słomę należy odcedzić i wyrzucić. Natomiast wywar wlewany jest do wanny wypełnionej gorącą wodą. Teraz należy się zanurzyć w kąpieli i korzystać z dobroczynnych wpływów słomy przez dwadzieścia, trzydzieści minut.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.