Suplementy diety – moda czy konieczność?

Tagi

Polacy coraz chętniej sięgają po suplementy diety. Preparaty te mają uzupełnić dietę w cenne składniki odżywcze, zadbać o nasze zdrowie i świetne samopoczucie, pomóc zachować młodość na dłużej. Kierując się reklamą czy rekomendacją farmaceuty, sięgamy po popularne suplementy diety, ufając, że inwestujemy w ten sposób w swoje zdrowie. Mało kto analizuje jednak skład suplementów diety – a szkoda, bo wielu z nas zaskoczyłoby to, co wyczytać można w ulotce. Jeśli spodziewasz się w składzie wyłącznie witamin – może zaszokować Cię naprawdę długa lista składników. I większość z nich wcale nie jest substancjami o działaniu prozdrowotnym. Najczęściej to konserwanty, przeciwzbrylacze, aromaty i barwniki – a pośród nich syntetyczne i przyswajalne w niewielkim stopniu witaminy. Czy zatem taka suplementacja ma sens? Taka – nie, ale jeśli sięgniesz po naturalny suplement diety doskonałej jakości – naprawdę możesz odnieść z tego tytułu szereg korzyści dla zdrowia.

Jakich witamin potrzebujemy dziś najbardziej?

Kiedyś – z racji mniejszego narażenia na stres, zanieczyszczenia środowiska i przetworzoną dietę – nasze zapotrzebowanie na witaminy było znacznie niższe. Dziś natomiast potrzebujemy ich więcej – a dieta może nie dostarczyć ich optymalnych ilości. Wiele witamin uznawanych za dość dobrze dostępne w diecie, coraz częściej okazuje się być niedoborowymi. Mowa chociażby o witaminie C, witaminach z grupy B (B complex), witaminie D.

Wysokie zapotrzebowanie na witaminę C wynika z jej właściwości antyutleniających – witamina C zapewnia skuteczna ochronę przed przedwczesnym starzeniem się czy rozwojem chorób przewlekłych. Wspomaga syntezę kolagenu, wzmacniając kości, stawy i skórę. Wpływa pozytywnie na odporność, pracę układu krążenia i nerwowego. Jest to zatem związek potrzebny zarówno dzieciom, jak i osobom starszym, jednym słowem – absolutnie każdemu.

Witamina B complex to zestaw witamin z grupy B, które niezbędne są dla przebiegu procesów metabolicznych, a także funkcjonowania układu nerwowego. Są szczególnie ważne dla osób aktywnych umysłowo, ale także fizycznie. Dostępność witaminy B complex w diecie jest dość dobra, jednak na przyswajalność witamin z grupy B wpływają chociażby powszechnie stosowane leki.

W przypadku witaminy D za jej powszechny niedobór odpowiada niewystarczająca ekspozycja na słońce. Nasz organizm pozyskuje witaminę D na drodze jej skórnej syntezy, w znacznie mniejszym stopniu dostarczamy witaminy D z dietą. Tym bardziej na znaczeniu zyskuje suplementacja tego związku. Uzupełnienie diety zarówno witaminą D, jak i witaminą B complex czy witaminą C naturalną to doskonałe posunięcie – ale tylko wtedy, gdy sięgniesz po naturalne witaminy.

Suplementacja dla zdrowia? Tylko naturalnymi witaminami!

Suplementowanie witamin może być bardzo korzystne dla zdrowia – jednak sięgnąć należy wyłącznie po preparaty najwyższej jakości. Nie wiesz, jak z gąszczu suplementów diety wyłuskać ten najlepszy? Oto podpowiedź. Przede wszystkim – nie ufaj suplementom o składzie bazującym na syntetycznych dodatkach. Formuła suplementu diety bazować powinna na związkach odżywczych, a nie konserwantach. Zwróć ponadto uwagę na pochodzenie witamin – jeśli ich źródłem są naturalne ekstrakty roślinne czy inne naturalne źródła, ich przyswajalność będzie doskonała. Ważny jest także sposób, w jaki komponowane są substancje aktywne. Witamina B complex zapewnia doskonałą przyswajalność witamin z grupy B, inne korzystne połączenie to magnez z cynkiem i witaminą B6. I wreszcie – dobry suplement jakości to preparat przetestowany kliniczne, poddawany kontrolom jakości, wyprodukowany z wykorzystaniem najnowszych technologii.

Wszystkie te warunki spełniają suplementy diety marki Cheers. Ta polska marka oferuje witaminy najwyższej jakości, których stosowanie skutecznie oddali widmo niedoborów witamin i pomoże cieszyć się doskonałym zdrowiem.

Poprzedni

Zastosowanie laserów w kosmetyce – salon Laser Look opowiada o depilacji laserowej

Zwiększ motywację – dobierz rodzaj treningu do charakteru

Następny