Wszystko o testosteronie prolongatum

Tagi

Nie jest żadną tajemnicą, że testosteron jest jednym z kluczowych męskich hormonów, które decydują o męskości. Jego nadmiar oczywiście nie jest na pewno korzystny, ale jego niedobór to o wiele gorsza sytuacja. Testosteron jest hormonem wytwarzanym przez jądra mężczyzny, ale jego niewielka ilość może powstawać także w nadnerczach lub u kobiety w jajnikach. Testosteron jest, bowiem hormonem, który występuje także u kobiet, aczkolwiek u nich jest on o wiele mniej pożądany. Poziom testosteronu w organizmie mężczyzny wpływa na jego płodność, na jego owłosienie jak i inne cechy męskie.

Niedobór hormonu

Współcześnie można zaobserwować w naszym społeczeństwie niepokojącą sytuację, w której coraz większa ilość mężczyzn cierpi na niedobór tego ważnego hormonu. Należy dodać, że nie jest to oczywiście sytuacja, której nie można szybko zaradzić, ale na pewno powinna ona skłonić do zastanowienia nad własnym trybem życia oraz sposobem żywienia. Te elementy mogą, bowiem w znacznym stopniu wpływać na poziom testosteronu w organizmie. Co jednak, jeśli już stykamy się z owym niskim poziomem testosteronu w organizmie? W takiej sytuacji oczywiście jak najbardziej można skonsultować się z lekarzem, gdyż dodatkowo możemy mieć nie tylko niski poziom testosteronu, ale także i inne problemy, ale możemy również sami zadbać o podwyższenie poziomu tego hormonu w naszym organizmie bez wizyty w gabinecie lekarskim.

Różne preparaty

Na rynku mamy, bowiem powszechnie dostępne różne preparaty, które pozwalają uzupełnić niedobór testosteronu w naszym ciele i tym samym sprawić, że będziemy na powrót w pełni męscy. Jakie to preparaty? W zasadzie trudno by było je wszystkie wymienić w jednym miejscu, ale jest kilka, na które można zwrócić uwagę w sposób szczególny, jako bardzo skuteczne. Wśród nich możemy wymienić taki środek jak testosteron prolongatum. Jest to lek podawany do organizmu w postaci iniekcji. Środek ten zalecany w sytuacjach, gdy stykamy się z problemem impotencji, niedorozwoju płciowego, w okresie przekwitania, w przypadku, gdy zostanie stwierdzony mięśniak macicy lub też nowotwór sutka, który jest bezpośrednim skutkiem wydzielania przez kobiecy organizm estrogenu. Ważne jest to, aby tego leku nie podawać w przypadkach stwierdzenia nowotworu sutka bądź tez gruczołu krokowego u mężczyzn, gdyż wówczas możemy pogłębić rozwój tychże chorób. Zastrzeżeń sytuacji, w których nie należy podawać tego leku jest znacznie więcej, aczkolwiek te dwie sytuacje są najistotniejsze. Jak przy każdym leku, tak i w tym przypadku możemy zetknąć się z dosyć sporą ilością działań niepożądanych. Mogą one wystąpić, aczkolwiek oczywiście nie muszą.

Skutki uboczne?

Na pewno jednak, gdyby pewne objawy się nasilały, podawanie tego leku należy przerwać. Możliwych skutków ubocznych jest wiele i dlatego też przed podaniem testosteron prolongatom należy bezwzględnie zapoznać się z ulotką, aby być przygotowanym na różne, niezbyt przyjemne sytuacje. Leku tego nie możemy oczywiście otrzymać w aptece bez recepty, gdyż jego przyjmowanie musi być ściśle kontrolowane przez lekarza endokrynologa. Standardowo najczęściej przyjmowany jest on w postaci głębokiego domięśniowego zastrzyku, co dwa do czterech tygodni.

Pod ciągłą kontrolą

W tym czasie oczywiście należy również kontrolować poziom testosteronu w naszym organizmie, gdyż przyjmowanie leku bez widocznych efektów na pewno nie ma większego sensu i być może należy wówczas zmienić sposób leczenia. Bardzo ważnym elementem jest również to, że leku tego nie wolno przyjmować w okresie ciąży, gdyż bardzo negatywnie wpływa on na dziecko w łonie kobiety. Jak więc widać, nie mówimy tutaj o żadnym suplemencie diety, ale o leku, którego działanie może okazać się zbawienne i może przyczynić się do poprawy jakości życia, ale oczywiście należy bezwzględnie przyjmować go tylko, gdy zaleci to lekarz, a poza tym pod ścisłą jego kontrolą. Jeśli chodzi o sytuacje, w których niedobór testosteronu w organizmie jest mały, można go uzupełnić na własną rękę, bez wizyty lekarskiej poprzez zażywanie jakichś dostępnych na rynku suplementów diety.

Poprzedni

Jak zrobić suszone pomidory?

Jak stosować BCAA?

Następny

Dodaj komentarz