Ćwiczenia na spalenie tłuszczu na brzuchu

Tagi , , , , , ,

Spalenie tłuszczu z brzucha to trudne zadanie. Dzieje się tak dlatego, iż brzuch jest ulubionym miejscem tłuszczu do magazynowania się – to właśnie tutaj ma on do tego najlepsze warunki. Aby spalić tłuszcz na brzuchu nie wystarczy wykonywanie tylko i wyłącznie ćwiczeń na mięśnie brzucha, choć wiadomo, że są one bardzo ważne w walce z tłuszczem. Przede wszystkim jednak należy skupić się na treningu siłowym. Pracujące mięśnie będą pobierać energię z przylegającego do nich tłuszczu, tym samym spalając go.

Ćwiczenia siłowe w walce z tłuszczem na brzuchu

Istnieje wiele sposobów na ćwiczenia siłowe, które pomogą ci pozbyć się tłuszczu brzusznego. Można podnosić hantle rękoma do góry czy wykonywać skłony boczne z dodatkowym obciążeniem w postaci hantli.

Dobrym sposobem na spalenie tkanki tłuszczowej jest też wiosłowanie z dużym obciążeniem czy trenowanie martwego ciągu, który wzmacnia i rozwija właściwie większość mięśni ciała. Powinniśmy wykorzystać wszystkie urządzenia w siłowni. Na takich urządzeniach jak np. Atlas możemy dokonywać skrętów tułowia siedząc czy skłonów tułowia w dwóch wariantach: siedząc lub klęcząc. Zazwyczaj są one obciążone dodatkowym ciężarem, który powoduje iż nasze ćwiczenia stają się efektywniejsze.

Rola ćwiczeń aerobowych w walce z tłuszczem

Trzeba też zaznaczyć, iż spalenie tkanki tłuszczowej na naszym brzuchu wiąże się ze spaleniem tkanki tłuszczowej w całym naszym ciele. Trening siłowy powinniśmy wzbogacić o ćwiczenia aerobowe czyli np. bieganie, pływanie, jazda na rowerze czy skakanie na skakance. Taki rodzaj ćwiczeń wpływa nie tylko na wzrost kondycji, ale również przyczynia się on do spalenia tkanki tłuszczowej całego ciała, w tym tej na brzuchu. Trening aerobowy zmusza do pracy wszystkie mięśnie naszego organizmu. Taka forma ćwiczeń powinna być wykonywana przynajmniej 2 razy w tygodniu.

Najlepsze ćwiczenia na brzuch

Aby pozbyć się tkanki tłuszczowej na brzuchu należy też wykonywać serie ćwiczeń, które koncentrują się głównie na mięśniach brzucha – tzw. brzuszki. Najlepiej jest je wykonywać co drugi dzień. Powinniśmy zrobić 15 brzuszków podczas jednej serii. Wykonujemy trzy takie serie. Możemy robić brzuszki tzw. proste i brzuszki skośne. Dobrze by było również robić je z obciążeniami. Wówczas mięśnie będą pracować mocniej i potrzebować więcej energii, a więc także spalać więcej tkanki tłuszczowej.

Dość popularną serią ćwiczeń na brzuch jest Aerobiczna Szóstka Weidera. Jest to zestaw sześciu aerobowych ćwiczeń fitness, których celem jest wzmocnienie i wymodelowanie mięśni brzucha. „Efektem ubocznym” A6W jest spalanie tłuszczu na brzuchu. Aerobiczna Szóstka jest idealnym ćwiczeniem zarówno dla osób, które chcą schudnąć, jak również dla tych, którzy pragną mieć płaski i umięśniony brzuch zwany „kaloryferem”.

Systematyczny i intensywny trening połączony z odpowiednią dietą, która będzie bogata we wszystkie niezbędne substancje (w tym budujące mięśnie białka) oraz witaminy i mikroelementy, z czasem na pewno przyniesie upragnione rezultaty. Spalanie dużej ilości tkanki tłuszczowej jest procesem żmudnym, podczas którego wielokrotnie zauważa się etapy zastoju i braku efektów, dlatego cierpliwość i upartość mogą okazać się twoją najmocniejszą bronią w odchudzaniu.

Poprzedni

Wpływ kawy na odchudzanie

10 zdrowych nawyków, żeby żyć dłużej

Następny

Dodaj komentarz