Zatrzymaj czas dzięki face lift

19 sierpnia 2019 Tagi , , , , ,

Czas upływa, wiemy o tym doskonale, ale do pewnego momentu nie chcemy przyjąć tego do wiadomości. Kiedy przestajemy być już dziećmi i wkraczamy w dorosłe życie, wystarczy, że spojrzymy w lustro i natychmiast przypominamy sobie słowa Heraklita z Efezu: „Wszystko płynie i nic nie pozostaje takie samo”.

Efekty upływającego czasu…

Chyba każdy z nas świadomie lub podświadomie chciałaby powstrzymać efekty upływającego czasu i pozostać młodym przez lata. Proces starzenia się skóry twarzy rozpoczyna się już ok. 25-30 roku życia. Nie wszyscy jednak chcemy zauważać jego pierwsze objawy, przez co często nie jesteśmy w stanie w porę zareagować. Większość z nas zna hasło: face lift, czyli lifting twarzy (podciąganie skóry twarzy), ale z realizacją tego zabiegu czeka, aż się bardziej zestarzeje.

 

Czy warto czekać?

Wraz z upływem czasu na twarzy pojawiają się nie tylko zmarszczki, ale zmienia się również owal twarzy. Siła grawitacji nie oszczędza skóry na policzkach, w okolicach ust pojawiają się zmarszczki palacza, a brwi ulegają obniżeniu. Face lift może przywrócić proporcjonalny wygląd twarzy i warto o nim pomyśleć już po 25 roku życia, bo od tego momentu skóra ma coraz mniej włókien elastynowych i kolagenowych. W efekcie rozpoczyna się proces starzenia, który jest nie do zatrzymania.

Każdy może skorzystać z face lift w klinice Horizonmedical (posiada certyfikat m.in. Ministerstwa Zdrowia). Na ten zabieg decydują się osoby nie tylko z przyczyn estetycznych, ale borykające się z niedoskonałościami w postaci wiotkiej skóry z charakterystycznymi głębokimi zmarszczkami lub bruzdami. Face lift to zabieg chirurgiczny polegający na naciągnięciu i podniesieniu skóry, przez co likwidowane są zmarszczki i widoczne objawy starzenia się skóry. Jest to zabieg bezbolesny, najczęściej przeprowadzany w znieczuleniu ogólnym i trwa około 3 godzin. Są róże metody face lift i dla każdego pacjenta wybiera się je indywidualnie. W Horizonmedical przez zabiegiem pacjent kierowany jest na konsultację u chirurga plastyka, z którym szczegółowo omawia przebieg zabiegu i ustala najlepszą dla siebie metodę oraz dowiaduje się o ostatecznym efekcie face lift.

Metody są dwie!

Pierwsza z nich to minimalnie inwazyjna korekta, czyli „Mini-lift twarzy”. Inny sposób to zaawansowany lifting twarzy i szyi, który obejmuje przemieszczenie i naciągnięcie skóry i mięśni (twarzy i szyi). Dodatkowo face lift może być też połączony z liposukcją, czyli odsysaniem tkanki tłuszczowej. Gojenie ran trwa około 10 dni, w tym czasie lekarz etapami usuwa szwy pooperacyjne. Powrót do normalnej aktywności możliwy jest po około 10-14 dniach od zabiegu. Rezultatem face lift jest odmłodzona twarz, która dodatkowo wygląda na zrelaksowaną i wypoczętą. I co ważne…  można się nią cieszyć aż do 10 lat!

Konsultacja merytoryczna:
Horizon Medical Center
Domaniewska 39A, Warszawa
(Horizon Plaza)
kom.: +48 509 461 432

Poprzedni

Jak dobrze wyglądać w krótkich spodenkach?

Sklep ze zdrową żywnością – jakie produkty kupować?

Następny