Strona główna Jedzenie Ananas dla mężczyzn

Ananas dla mężczyzn

6215
0
PODZIEL SIĘ
Ananas dla mężczyzn
Oceń wpis

Ananas – znany jest już od wieków a jego właściwości znał Ludwik IV. Owoc soczysty i aromatyczne zawiera kwas owocowy, sole mineralne i jest źródłem cennych dla organizmu witamin i minerałów. Wykorzystywany w przygotowywaniu posiłków i jako składnik w kosmetyce, ale też jako składnik niektórych leków i suplementów.

Właściwości ananasa

Ananasy są bogate w cukry proste, witaminę C, w ich skład wchodzą kwasy organiczne, związki potasu i miedzi, wydziela on też bromelinę (grupa enzymów wspomagających leczenie obrzęków i stanów zapalnych). Jest także źródłem pektyn, czyli błonnika pokarmowego, który pęczniejąc wypełnia żołądek, daje uczucie sytości na dłuższy czas. Błonnik bierze również udział w procesie detoksykacji organizmu. Biotyna to substancja równie pożyteczna, co bromelaina. Zaletą jej jest działanie mające na celu redukcję węglowodanów w organizmie człowieka, czyli zapobieganie tyciu. Mangan zaś wzmacnia nasze kości i stymuluje wchłanianie wapnia, będącego podstawowym budulcem a także zapobiega osteoporozie.

Bromelaina i jej właściwości

Badania wykazały, że bromelaina działa przeciwzakrzepowo, zapobiega sklejaniu się płytek krwi rozpuszcza już powstałe zakrzepy, chorobie to dzięki tym właściwościom zapobiega chorobie wieńcowej i zakrzepowemu zapaleniu żył. Zwiększa ona przyswajalność białek, które są materiałem budulcowym mięśni umożliwiając ich pełniejsze trawienie, a pośrednio przyczynia się do zwiększenia masy mięśniowej.

Man holding a pineapple and cocktail
Fot. Depositphotos

Nadwaga u mężczyzn

To choroba naszego wieku związana ze złymi nawykami żywieniowymi, stresem i brakiem aktywności. Mężczyźni szczególnie powinni zwrócić uwagę na zmianę tych nawyków, aby ustrzec się chorób sercowo – naczyniowych czy podwyższonego cholesterolu. Warzywa i owoce powinny być podstawą posiłków, są niskokaloryczne i pomagają pozbyć się toksyn z organizmu. Produkty pełnoziarniste zawierają węglowodany złożone zwiększające poziom energii. A w swojej diecie uwzględnić ananasy jako produkty pozwalające podjąć walkę z nadwagą.

Ananas właściwości dla mężczyzn

Ważnym pierwiastkiem zawartym w ananasie jest mangan to on właśnie bierze udział w syntezie dopaminy, która jest neuroprzekaźnikiem mającym wpływ na poprawę nastroju i wzmocnienia popędu płciowego. W jego składzie są również witaminy i minerały poprawiające ukrwienie organizmu i pozwalające na stymulację popędu i zwiększenie potencji. Ananas zawiera enzymy wspomagające gospodarkę hormonalną mężczyzn.

Ze względu na kluczowe działanie poprawiające trawienie, ananas polecany jest osobom z chorobami żołądkowo-jelitowymi, wątrobowymi i niestrawnością, wspomaga również pracę trzustki. Dojrzały owoc zawiera dużo cukrów, kwasy organiczne oraz prowitaminę A, witaminy z grupy B i witaminę C. Wszystkie te składniki potrzebne są mężczyźnie do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.