Odchudzanie bez diety

Tagi

Jeśli zapytamy kogoś o to, co zrobić by stale mieć zgrabną sylwetkę odpowie – trzeba stosować dietę i ćwiczyć. Ta żelazna zasada tkwi w umysłach wielu. Jednak o ile na co dzień odżywiamy się racjonalnie nie ma potrzeby stosowania twardych kuracji czy wręcz głodówek. Odchudzanie bez diety jest możliwe.

Ważne jedzenie

Większość z nas spędza czas poza domem pracując się lub ucząc. Radykalna zmiana systemu żywienia nie służy w takiej sytuacji naszemu zdrowiu, osłabia, dekoncentruje i obniża nastrój. Często także po prostu nie ma takiej potrzeby. Wielu ludzi je normalne, racjonalne posiłki i uzupełnia je przekąskami, nie przekraczając wcale potrzebnej dziennej dawki kalorii. Takie osoby nie cierpią na poważną nadwagę, a jedynie chciałby zredukować ilość tłuszczu w ciele by zmieścić się w spodnie, które nosili dwa lata wcześniej. Chcą efekt uzyskać jak najszybciej, jednak niewielkie ale systematyczne odchudzanie okazuje się znacznie trwalsze. Warto mądrze się do niego zabrać by uniknąć efektu jojo. Radykalne ograniczenie jedzenia jest w tym wypadku najgorszym pomysłem, gdyż w rezultacie człowiek waży więcej niż na początku procesu odchudzania. Trzeba jeść wszystko, lecz zachować pewne zasady.

Bez wyrzeczeń

Odchudzanie bez diety wymaga wprowadzenia zasad, z których koronną jest ustabilizowanie pór spożywania pokarmów. Dzięki temu człowiek jest mniej głodny w ciągu dnia i zjada także mniej posiłków. Na talerzu powinny pojawić się także produkty bogate w błonnik czyli warzywa i kasze.

Sprzymierzeńcem w odchudzaniu jest oczywiście także sport. Nie musi być to wielki wysiłek, wystarczy umiarkowany przez godzinę dwa lub trzy razy w tygodniu. Oprócz regularnych ćwiczeń pomocne w zbiciu tkanki tłuszczowej okazują się masaże oraz inne zabiegi spa. Przyśpieszają one metabolizm oraz sprawiają, że skóra staje się znacznie bardziej elastyczna. Są także oczywiście świetnym sposobem na relaks. Sauna pomaga w pozbyciu się toksyn z organizmu, które często są pierwszą przeszkodą w chudnięciu. Saunę połączyć można z zabiegami aromaterapii. Niektóre zapachy jak mięta, jabłko i wiśnia hamują apetyt. To co oczyszcza organizm to także woda, która powinna być spożywana w ilości dwóch litrów dziennie.

Zdrowy styl życia nie polega wcale na popadaniu w przesadę i ciągłych wyrzeczeniach. Jeśli najdzie nas ochota na zjedzenie słodkiego batonika, to zjedzmy go. To samo tyczy się na przykład spożywania alkoholu lub czipsów. To, o czym trzeba pamiętać, to umiar – takie jedzenie nie może gościć u nas co dziennie. Raz lub dwa razy w miesiącu na pewno nie zaszkodzi. Warto wiedzieć, że to głównie cukier jest winny przybieraniu na wadze, gdyż to on zamienia się w tłuszcz, nie jest za to odpowiedzialne wcale tłuste jedzenie. Dlatego już samo ograniczenie spożywania słodkich czekolad, batonów i innych słodyczy znacząco pomoże w odchudzaniu.

Poprzedni

Metody odchudzania

Pilates dla początkujących

Następny

Dodaj komentarz