Ćwiczenia siłowe jakie odżywki stosować?

Tagi , ,

Aktywność fizyczna jest w modzie, co sprawia, że coraz więcej osób zarówno młodych jak i w starszym wieku decyduje się na uprawianie jakiegoś sportu. Bardzo popularne są zajęcia fitness, bieganie czy kulturystyka. Każdy człowiek może znaleźć zajęcie, dyscyplinę sportową, która będzie mu odpowiadała.

Ćwiczenia siłowe – jakie odżywki stosować?

Jak powszechnie wiadomo z wiekiem wytrzymałość człowieka osłabia się, dlatego warto „postawić” na trening siłowy, który nie tylko wpływa na wzmocnienie mięśni, ale również sprawia, że sylwetka nabiera pięknego, szczupłego wyglądu. To również odpowiedni sposób, aby pozbyć się zbędnych kilogramów. Warto również dodać, że ćwiczenia fizyczne wpływają na poprawę nastroju oraz podnoszą pewność siebie. Trening siłowy powinien być dostosowany do możliwości osoby ćwiczącej. Z biegiem czasu staje się on bardziej intensywny. Ćwiczenia te wykonywane na siłowni mogą obejmować zarówno tzw. „wyciskanie sztangi” oraz sztangielek, jak również kształtowanie mięśni brzucha na ławeczce.

Oprócz tego podczas treningu siłowego poleca się wykonywanie ćwiczeń z drążkiem- np. przyciąganie go do klatki piersiowej oraz korzystanie z wyciągu, który ma wpływ na wyrzeźbienie ramion. Osoby, które marzą o szczupłych nogach, udach czy pośladkach powinny skupić się na tych partiach ciała wykonując podnoszenie kończyn do góry, czy też korzystając z odpowiedniego sprzętu, który znajduje się w każdej siłowni. W treningu siłowym istotne jest również to, iż można go wykonywać w zaciszu własnego domu, bez użycia jakichkolwiek sprzętów. Tu szczególnie poleca się takiego rodzaju ćwiczenia jak np. pompki, nożyce, skłony brzucha, wykroki, unoszenie bioder do góry, przysiady, i wiele innych.
Wiele osób zastanawia się nad tym czy podczas treningu stosować odżywki. Odpowiedź wydaje się być prosta. Dzięki odpowiednio dobranym suplementom nie tylko następuje szybsze spalanie tkanki tłuszczowej, ale również łatwiej jest zbudować masę mięśniową. Ponadto odżywki podnoszą energię, co daje dodatkowego „kopa” podczas treningu. Wśród najpopularniejszych suplementów można wyróżnić kreatynę, która pomaga wyrzeźbić sylwetkę oraz podnosi wydajność treningu (zwiększa się energia) oraz preparat o nazwie HMB, dzięki któremu łatwiej jest rozbudować mięśnie.

cwiczenia-silowe

Jest on także polecany dla osób, które są na diecie. Występuje w postaci płynu lub kapsułek. Decydując się na trening siłowy warto również zaopatrzyć się w tzw. Boostery węglowodanowo- białkowe, które mają korzystny wpływ na rozwój masy mięśniowej oraz regenerację po treningową. Bardzo istotne jest także stosowanie kompleksów witamin- nie tylko podczas treningów na siłowni, ale w trakcie każdej innej aktywności fizycznej. Wśród sportowców oraz amatorów niezwykle popularne są także odżywki białkowe, które zdaniem osób ćwiczących wspaniale zastępują przekąski oraz słodycze. Występują np. w postaci proszku, z którego przygotowuje się Shake.

Na koniec warto wspomnieć, że trening siłowy nie tylko wpływa na utratę zbędnych kilogramów, rozbudowanie mięśni czy też lepsze samopoczucie, ale również poprawia jakość i długość życia, gdyż wzmacnia serce i ma ogromny wpływ na kości. Warto chociaż dwa razy w tygodniu wykonywać zestawy ćwiczeń. Trenerzy podkreślają, że przed rozpoczęciem swojej przygody z ćwiczeniami siłowymi powinno się wykonać badania lekarskie obejmujące pracę serca, wzrok czy też kontrolę ciśnienia.

Źródło:

www.twoje-odzywki.pl

Poprzedni

Metody parzenia kawy – aż 5 sposobów!

Naleśniki z kaszy jaglanej

Następny

Dodaj komentarz