Ćwiczenia z hantlami w domu

, Tagi , ,

Nie każdy może pozwolić sobie na skomplikowane, choć skuteczne ćwiczenia na siłowni. Przeszkodą zazwyczaj jest barak czasu czy środków finansowych, na szczęście sytuacja taka nie musi być problemem, w uzyskaniu idealnej sylwetki.

Hantle idealne rozwiązanie na ćwiczenia w domu

Hantle to niewielkich rozmiarów sprzęt, który zmieści się w każdym domu. Za ich pomocą moża wykonać różnego rodzaju ćwiczenia oddziaływujące na każdą partię mięśni be wychodzenia z domu., To idealne rozwiązanie zarówno dla zapracowanych biznesmenów jak i dla mam opiekujących się swoimi dziećmi. Bez wątpienia ćwiczenia hantlami w domu to przyjemność

Koszt i rodzaj hantli do ćwiczeń w domu

Cena hantli jest ich niewątpliwym atutem, gdyż nie są one drogie i ich zakup nie nadwyręży domowego budżetu. Ich cena zależy przede wszystkim od wagi oraz od tego z czego są wykonane. By ćwiczyć hantlami w domu wystarczy, że kupimy jedne z tańszych na rynku tzw. hantle bitumiczne. Dla użytku domowego, jak podkreślają trenerzy najlepiej zaopatrzyć się w zestaw hantli 2 x 20 kilogramów. Można je idealnie dopasowywać do poziomu zawansowania jak i rodzaju ćwiczeń, które się aktualnie wykonuje. Jest to uniwersalne rozwiązanie, z którego może skorzystać więcej osób.

Ćwiczenia hantlami w domu

Naprawdę istnieje wiele ćwiczeń z hantlami, do wykonywania w domu. Trzeba tylko skonsultować się z trenerem lub zakupić odpowiednią literaturę. Ćwiczenia można wykonywać leżąc na specjalnie skonstruowanej ławeczce, na podłodze lub stojąc. W przypadku ćwiczeń wykonywanych w postawie stojącej należy zwrócić szczególną uwagę na zmniejszenie obciążenia hantli, aby nie dopuścić do nadwyrężenia kręgosłupa. Warto skonstruować sobie swój własny plan treningu dostosowany do swoich potrzeb jak i umiejętności uważając aby nie przeciążyć nadmiernie organizmu. Co ważne ćwiczenia z hantlami mogą wykonywać zarówno kobiety jak i mężczyźni oczywiście koncentrując się na innych partiach mięśni oraz odpowiednio dobierając wagę hantli. Odpowiednio dobrane ćwiczenia przyniosą naprawdę rewelacyjne rezultaty jak również pozwolą się zrelaskować.Do najczęściej stosowanych ćwiczeń z hantlami zalicza się:

  • skręty tułowia z hantlami umieszczonymi na piersi,
  • wznoszenie hantli w skłonie.
  • ćwiczenia brzucha – podnoszenie skośnie nóg do hantli umieszczonych przed sobą w wyprostowanych rękach.

O czym trzeba pamiętać podczas ćwiczeń

Rozpoczynając treningi w domu koniecznie trzeba pamiętać o tym, aby zaczynać od poziomu podstawowego aby potem kolejno wchodzić na wyższe etapy. Zbyt duże obciążenia i ilość ćwiczeń zastosowana na początku może przynieść odwrotne do spodziewanych rezultaty. Koniecznie również w czasie ćwiczeń nie można zapomnieć o regularnym oddechu. Oddech musi być płynny i miarowy w żadnym razie podczas wykonywania ćwiczeń nie można go wstrzymywać. Przed wykonywaniem ćwiczeń z hantlami koniecznie trzeba pamiętać o rozgrzewce. Doskonale sprawdza bieg w miejscu czy kilka minut jazdy na rowerze treningowym. Jest to potrzebne aby rozgrzać mięśnie i zapobiec ich kontuzji.

Poprzedni

Co pomaga w odchudzaniu?

Dlaczego ćwiczę, ale nie chudnę?

Następny

Dodaj komentarz