Jak podkręcić metabolizm?

, Tagi

Dobra przemiana materii to bardzo duży przywilej, który sprawia, że jej posiadacze znacznie szybciej tracą na wadze i zazwyczaj nie mają żadnych problemów z otyłością. Kiedy inni skrupulatnie przeliczają każdą kalorię oni spokojnie objadają się ulubionymi przysmakami i nic sobie z tego nie robią. Na szczęście istnieje światełko w tunelu w postaci kilku sprawdzonych sposobów, które pomogą trochę podkręcić nasz metabolizm.

Jedz regularne posiłki

Przede wszystkim jedzmy regularne posiłki i zwracajmy uwagę na to, żeby nie były one zbyt ciężkie. Niezwykle ważne znaczenie ma śniadanie, które powinno być jedzone maksimum 2 godzin po przebudzeniu. Jest to niezwykle istotna kwestia ponieważ unikając porannego posiłku źle wpływamy na swoje samopoczucie, czujemy się osłabieni i senni. Późniejszy głód sprzyja również wieczornemu objadaniu się, co z kolei obciąża organizm i utrudnia efektowny przebieg procesów przemiany materii.

Zwracaj uwagę na składniki

Zwracajmy uwagę na to, co znajduje się na naszym talerzu. Tłuste potrawy znacznie spowalniają procesy trawienia, a zawarty w nich tłuszcz zalega w naszym organizmie i powoduje nawagę. Warto zwrócić się więc w stronę lżejszych potraw, chudego mięsa i urozmaicić je w warzywa. Niebagatelne znaczenie mają również przyprawy. Okazuje się, że wzbogacając nasze potrawy w odrobinę pikanterii (na przykład przy pomocy chilli lub pieprzu) wspomagamy procesy trawiennie, a nasz metabolizm po prostu funkcjonuje lepiej i co najważniejsze szybciej. Nie chodzi tu oczywiście o jedzenie tak ostrych posiłków, że w zasadzie trudno jest nam je przełknąć. Wystarczy delikatny posmak ostrości, żeby powoli uzyskać oczekiwany efekt.

Zachowaj zdrowy tryb życoa

Zwróć uwagę na to, jaki tryb życia prowadzisz. Twojemu metabolizmowi na pewno nie sprzyja całodniowa praca w pozycji siedzącej, brak snu oraz złe nawyki. Żeby wspomóc procesy trawienne powinniśmy polubić chociaż odrobinę aktywności fizycznej, zacząć biegać, czy chociażby wychodzić na długie spacery. Niebagatelną kwestią jest również sen. W ciągu ośmiu zalecanych godzin snu nasz organizm zdąży się zregenerować i dobrze wpłynie na przemianę materii.

Poprzedni

Czy dieta jednoskładnikowa jest efektywna?

Czy trening bez diety może być skuteczny?

Następny

Dodaj komentarz