Jak wybrać dobrą siłownię dla siebie?

Tagi , ,

Chcesz zacząć chodzić regularnie na siłownię, ale nie wiesz, jak wybrać dobrą siłownię? Zanim zapiszesz się do tej, do której masz najbliżej, sprawdź inne oferty, ponieważ często bardziej opłaca się dojeżdżać nieco dalej, ale otrzymać lepszą ofertę.

Jak wybrać dobrą siłownię?

W ostatnich latach siłowni powstaje coraz więcej – dużo czasu poświęcamy na to, aby być fit i dlatego także do dyspozycji jest mnóstwo obiektów, które mogą w tym pomóc. Wyselekcjonowanie tego najlepszego może być jednak sporym problemem, zwłaszcza dla początkującej osoby, która jeszcze nigdy wcześniej nie korzystała z siłowni. Na co wobec tego powinno się zwracać uwagę w szczególności?

Wyposażenie siłowni

To ono powinna być generalnie najważniejsza. Solidne wyposażenie, nowoczesne zaplecze oraz doświadczeni instruktorzy to podstawa. Dobra siłownia powinna być zaopatrzona w strefę siłową z wolnymi ciężarami, a także w strefę cardio. Urozmaicony trening jest bardzo ważny – dzięki niemu możesz pracować nad różnymi partiami ciała, dlatego siłownia powinna być kompleksowo wyposażona. Zwróć uwagę na to, ile sprzętu jest do dyspozycji, sprawdź jego markę, a także stan techniczny, aby nie nabawić się kontuzji.

Trenerzy

Równie ważni są trenerzy – dzięki profesjonalnemu wsparciu będzie można trenować skuteczniej i bezpieczniej. Instruktor będzie mógł doradzić w doborze odpowiednich ćwiczeń i sprawdzić, czy wykonujesz je dobrze. Treningi personalne to duży plus.

Higiena

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że siłownie, a także szatnie oraz prysznice w takich obiektach mogą być prawdziwym siedliskiem bakterii. Dlatego też zawsze zwracaj uwagę na poziom higieny.

Lokalizacja

Jak zostało wspomniane, lokalizacja nie powinna być głównym czynnikiem, ale zawsze lepiej chodzić do takiej, do której jest bliżej. Sprawdź dojazd oraz dostępność miejsc parkingowych.

Godziny otwarcia

Sprawdź także godziny pracy siłowni, aby odpowiadały twoim indywidualnym potrzebom. Niektóre są dostępne przez 24 godziny na dobę, także w soboty i w niedziele.

Cena

To czynnik ważny, ale także nie powinien być kluczowy. Za dobrej jakości obsługą kryje się zwykle wyższa cena, niemniej jednak warto zapłacić, żeby mieć pewność, że ćwiczy się w naprawdę dobrym miejscu, które będzie mogło spełnić wszystkie oczekiwania.

Darmowe wejście

Jeżeli nadal nie możesz zdecydować się na siłownię, sprawdź, czy te, które bierzesz pod uwagę, oferują darmowe treningi. Wtedy możesz przyjść jeden raz na siłownię i przetestować jej sprzęty, a także poczuć atmosferę. Gdy okaże się, że jedna z siłowni wpadnie ci w oko, nie pozostaje nic innego jak wykupienie karnetu.

Wszystkich szukających dobrej siłowni w Krakowie zaprasza White Star Power, która znajduje się przy ulicy ul. Reymonta 22. To tutaj czeka najlepszy sprzęt w nowoczesnym, dwupoziomowym obiekcie o metrażu 1000 metrów kwadratowych. Do dyspozycji są strefa cardio, strefa wolnych ciężarów oraz maszyn, a także sauna, komfortowe szatnie i miejsca do odpoczynku. Na zajęcia do klubu można zapisać się także przez internet. Więcej informacji dostępnych jest pod adresem strony internetowej: http://whitestarpower.pl/.

Poprzedni

12 sposobów jak ograniczyć ilość kalorii w posiłkach

9 sprawdzonych trików na zdrowe frytki

Następny

Dodaj komentarz