Jak żyć z dyskopatią?

Tagi , , , , , , , , , , , , , , , ,

Dyskopatia to bardzo bolesna i wykańczająca człowieka choroba nie tylko pod względem fizycznym, ale w dużej mierze również psychicznym. Chory całe swoje życie musi podporządkować chorobie, co bardzo często wiąże się z całkowitą zmianą dotychczasowego trybu życia. Ból, który towarzyszy atakom dyskopatii bardzo często jest na tyle silny, że uniemożliwia nie tylko normalne funkcjonowanie, ale również poruszanie się. Sprawdź, jak żyć z dyskopatią, żeby choroba nie odbierała nam całkowicie uciekającego przez palce czasu.

Co to jest dyskopatia?

Dyskopatia to choroba, która dotyka najczęściej osoby pomiędzy 30 a 50 rokiem życia. Związana jest ze zmianami zachodzącymi w tak zwanym krążku międzykręgowym, który wraz z biegiem czasu staje się mniej sprężysty, ulega uwypukleniom, co w efekcie prowadzi do powstawania na nim mikroskopijnych szczelin i pęknięć.

[AdSense-A]

Efektem takiego stanu rzeczy jest przemieszczanie się jądra macierzystego, które uciska wiele przebiegających struktur nerwowych.

Objawy dyskopatii ściśle związane są z bólami kręgosłupa, które początkowo możemy kojarzyć z przemęczeniem, czy na przykład z niewygodnym łóżkiem. Jeśli je zbagatelizujemy choroba będzie postępować i w efekcie stanie się ciężka do wyleczenia. Niezwykle istotne jest wczesne rozpoznanie i takie też, prędkie podjęcie leczenia choroby.

Przyczyn dyskopatii należy doszukiwać się przede wszystkim w znacznych obciążeniach kręgosłupa, związanych często z wyczerpującą pracą fizyczną oraz z nieumiejętnym podnoszeniem, dźwiganiem i przenoszeniem dużych, ponad dziesięciokilogramowych ciężarów. Nie bez wpływu na ryzyko pojawienia się dyskopatii jest również niehigieniczny tryb życia, otyłość oraz brak ruchu. Dyskopatia może być również chorobą genetyczną.

Jak żyć z dyskopatią?

Podstawowym założeniem radzenia sobie z chorobą jest maksymalne ograniczenie wysiłku fizycznego związanego z dźwiganiem ciężkich przedmiotów. Tak samo sytuacja ma się z wykonywaniem gwałtownych ruchów, a przede wszystkim skłonów, które to mogą powodować bardzo silny ból.

Bardzo dobry efekt, który może przynieść ulgę w chorobie da zrzucenie zbędnych kilogramów. Spore obciążenie ciała wynikające z wszechobecnej tkanki tłuszczowej to nie tylko ciężar dla nas ale przede wszystkim dla całego naszego kręgosłupa. Zrzucając nadwagę odciążymy kręgosłup, co uśmierzy ból i pozwoli nam mierzyć się z chorobą na innych zasadach.

Niezwykle ważne podczas choroby jest odpowiednie łóżko, przez co możemy rozumieć materac, który rozumie potrzeby naszego kręgosłupa. To właśnie podczas snu nasz kręgosłup przeżywa największe katusze, dlatego odpowiedni materac powinien być twardszy i odpowiednio dopasowany do naszej sylwetki. Możemy również spróbować spać na podłodze, owszem jest to mało komfortowe, ale za to bardzo zdrowe dla naszego kręgosłupa.

Poprzedni

Proste ćwiczenia fitness dla każdego?

Jak złagodzić ból przy rwie kulszowej?

Następny

1 komentarz do wpisu “Jak żyć z dyskopatią?”

  1. Pingback: Skoki spadochronowe | michal95

Dodaj komentarz