Jeśli nie chcesz się szybko postarzeć, unikaj tych rzeczy

, Tagi , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Każdy z nas chce zachować młody wygląd na jak najdłużej. Ale nie zawsze robimy wszystko, by tego dokonać. Najczęściej codzienne nawyki sprawiają, że starzejemy się znacznie szybciej, niż powinniśmy. Oto lista najczęstszych błędów.

Niewłaściwa dieta

Często narzekamy na dietę i chcemy ją zmienić, tymczasem lata mijają, a my nic z tym nie robimy. Kiedy mamy dwadzieścia kilka lat, organizm znacznie szybciej się regeneruje. Nawet niewielkie dawki trucizn to coś, z czym świetnie sobie radzi. Jednak już w tym wieku pracujemy na to jak będzie wyglądał nasz wiek średni. Chociaż będąc młodym nie odczuwamy tego prawie wcale, to z wiekiem złe nawyki będą się coraz bardziej odbijały na zdrowiu. Problemy z pewnością pojawią się już nawet przed czterdziestymi urodzinami, zobaczymy w lustrze poszarzałą, starszą niż wskazuje metryka twarz. To efekt jedzenia głównie tłuszczu w postaci mięsa, rafinowanej mąki, nabiału i cukru w postaci ogromnej ilości słodyczy. Produkty te w przeciwieństwie do warzyw są całkowicie pozbawione przeciwutleniaczy hamujących proces starzenia się. Nie najlepiej działają również używki takie jak kawa, a nawet duża ilość czarnej herbaty, a także alkohol. Pamiętajmy, że w żadnym wieku nie jest zbyt późno by zmienić nawyki. W każdym wieku wprowadzając do diety większą ilość warzyw, szczególnie tych bogatych w przeciwutleniacze, jesteśmy w stanie znacząco się odmłodzić.

Ciągłe siedzenie w pomieszczeniach zamkniętych

Współcześnie wielu ludzi w ogóle rezygnuje z jakiejkolwiek aktywności fizycznej, nawet z tak oczywistych i prostych kiedyś czynności, jak wejście po schodach, zamiast użycie windy, czy spacer do pracy lub do sklepu, zamiast jeżdżenie wszędzie samochodem. Wszystko to wiąże się ze zjadaniem nadmiernej ilości pokarmów, a co za tym idzie z rozwinięciem nadwagi. Brak choćby kilku minut na świeżym powietrzu codziennie odbija się również na starzeniu organizmu w inny sposób. Najczęściej pomieszczenia te są ogrzewane, powietrze nadmiernie suche, znajdują się tu również sprzęty elektryczne i sieci napięcia. Ponadto coraz rzadziej hodujemy chociażby kwiaty doniczkowe. Wszytko to sprawia, że otacza nas dawka jonów dodatnich, znacząco przyśpieszających starzenie się organizmu oraz rozwój chorób. Obniżona jest również nasza odporność. Jeśli pracujemy przy komputerze przez dłuższy czas, to warto później wyjść na spacer, aby się dotlenić. Spacer po burzy, po deszczu i gdy pada śnieg oraz jest mroźno przyniesie jeszcze lepsze efekty.

Zła postawa przyczyną starzenia?!

Okazuje się, że bardzo ważne i istotne jest także to, jaką postawę przyjmujemy na co dzień, na przykład siedząc przy biurku, czy podczas innych czynności. Gdy się garbimy to nasza przepona i płuca są ściśnięte. Wobec tego oddychamy płytko. Do najważniejszych narządów napływa niewielka ilość tlenu, wobec czego są one niedotlenione, słabiej pracują, szybciej się starzeją, komórki szybciej obumierają. Niedotleniony organizm to blada, ziemista cera. Przygarbiona postawa powoduje, że taki człowiek wydaje się starszy niż jest w rzeczywistości.

Nieodpowiednia ilość snu

Sen odgrywa bardzo ważną rolę w życiu każdego człowieka. Jego niedobory natychmiast negatywnie się na nim odbijają, wystarczy jedna nieprzespana noc, by się o tym boleśnie przekonać. Szczególnie groźne są chroniczne niedobory snu. To właśnie podczas wypoczynku nocnego nasz organizm ma szansę się zregenerować, usuwane są wraz z oddechem toksyny z organizmu, odżywiona zostaje skóra. Słowem trwa wielka akcja naprawcza. Niedobory snu to nic innego, jak zakłócanie tego procesu w organizmie ludzkim. Chociaż bardzo się stara nie jest w stanie naprawić wszystkiego. Wynikiem jest wydzielanie się dużej ilości wolnych rodników i przyśpieszenie procesu starzenia się.

Stosowanie makijażu

Współcześnie większość kobiet, a coraz częściej również i mężczyzn, nie wyobraża sobie życia bez makijażu. Niektóre kobiety nawet w nim śpią, ponieważ chcą wyglądać zjawiskowo nawet podczas odpoczynku nocnego. Niestety codzienne noszenie makijażu oraz spanie w nim jest toksyczne dla skóry. Wiele kosmetyków, nawet tych najlepszych firm zawiera dodatek metali ciężkich. Nawet zwykły fluid zatyka pory skóry i zaburza jej normalne funkcjonowanie. Zagrożeniem jest również nieodpowiednie wykonywanie demakijażu. Wiele kobiet robi to niedokładnie, przez co cząsteczki kosmetyków zostają na twarzy i powodują powstawanie zmarszczek.

Nadmierne wystawianie się na promieniowanie słoneczne

Latem lubimy się wystawić na działanie promieni słonecznych, a zimą wciąż popularne są solaria. Niestety często są częścią salonów urody a nawet spa, a sesja w solarium ma być zabiegiem upiększającym. Niestety solarium w o wiele większym stopniu zwiększa ryzyko wystąpienia raka skóry niż opalanie się w słońcu. Ponadto obie te rzeczy powodują nadmierne wysuszenie skóry i powstawanie zmarszczek. Aby tego uniknąć warto dozować kąpiele słoneczne, a w pozostałe dni stosować filtry UV, najlepiej naturalne. Solarium to coś, co powinniśmy omijać szerokim łukiem.

Poprzedni

Odblaski na rower – zobacz, jak możesz zadbać o swoje bezpieczeństwo!

Pompki – zalety i efekty

Następny

Dodaj komentarz