Kamizelki obciążeniowe i ciężarki – swoboba ruchu i wzmożony trening crossfit

, 17 września 2018 Tagi

Branża fitness stale się rozwija stawiając na innowacyjny sprzęt i nowoczesne urządzenia do ćwiczeń. Większość osób regularnie wykonujących treningi preferuje umiarkowany wysiłek, jednak niektórzy z nas lubią ekstremalne obciążenie, gdyż tylko po wyjątkowo intensywnym treningu czują się doskonale. Dla wszystkich osób aktywnych fizycznie gotowych na kolejne wyzwania przygotowano wygodną odzież i efektywne akcesoria przeznaczone do wzmożonego wysiłku i pełnej aktywności fizycznej podczas każdego treningu. Profesjonalny dystrybutor sprzętu sportowego i akcesoriów wspomagających każdy rodzaj treningu oferuje nowoczesną odzież sportową i różne rodzaje obciążników, dzięki którym można ćwiczyć bardziej intensywnie i szybciej budować masę mięśniową. Szczegóły znajdują się na stronie specialfitness.pl.

Lepsza kondycja dzięki ćwiczeniom z obciążeniem

Specjalnie uszyte kamizelki wyposażone w ciężarki i obciążniki zakładane na nogi i ramiona poprawiają kondycję i sprawność fizyczną, a efekty ćwiczeń z obciążeniem są widocznie znacznie szybciej niż te uzyskane podczas typowego treningu. Kamizelka obciążeniowa pozwala zwiększyć intensywność ćwiczeń bez zwiększania ich tempa. Oznacza to, że zakładając kamizelkę do ćwiczeń podnosi się poziom ich trudności zarówno podczas zajęć statycznych, jak i dynamicznych. Warto jednak, aby były używane przez osoby, które są już odpowiednio wytrenowane, aby nie spowodować przeciążeń i nie uszkodzić ścięgien.

Kamizelka obciążeniowa – do jakich ćwiczeń ją założyć?

Kamizelki z obciążeniem doskonale sprawdzą się w treningu wymagającym znacznej siły fizycznej. Można je zakładać do ćwiczeń statycznych np. prowadzonych na ławkach treningowych, jak również do treningów crossfit. Znakomicie sprawdzi się także w trakcie treningów fitness na stepperze, podczas ćwiczenia sportów walki i wszelkich treningach lekkoatletycznych.

Crossfit z obciążeniem

Crossfit to bardzo popularny, choć intensywny trening siłowy i kondycyjny. Polega na budowaniu siły mięśni i kondycji dzięki wykonywaniu ćwiczeń fizycznych w sposób dynamiczny i bez przerwy, co pozwala wzmocnić odporność i wytrzymałość. Poprawia także metabolizm, krążenie krwi i wydolność oddechową. Podczas typowego treningu kulturystyki dodatkowe obciążenie stanowi znaczne utrudnienie, a jednocześnie zwiększa intensywność ćwiczeń.W kamizelce dodatkowe obciążenie przekłada się na mięśnie grzbietu, klatki piersiowej i brzucha. Crossfit z obciążeniem to idealny sposób na poprawę psychomotoryki i szybkości.

Kamizelka obciążeniowa – prosty sposób na zwiększenie masy mięśniowej

Aby efektywnie wyrzeźbić poszczególne partie ciała budując masę mięśniową warto trenować z obciążeniem. Obciążniki zakładane na ramiona i nogi pomogą wyrzeźbić mięśnie kończyn. Natomiast kamizelka z obciążeniem będzie Twoim sprzymierzeńcem w walce z nadmiarem tłuszczu na brzuchu czy plecach. Kamizelki sportowe mają regulację wagi w zależności od rodzaju i poziomu intensywności treningu. Precyzyjnie skrojona kamizelka dopasowuje się do każdej sylwetki zapewniając swobodę ruchów, a wewnętrzna wyściółka zwiększa komfort osoby ćwiczącej.

Poprzedni

Białko w diecie wegetariańskiej

Refleksoterapia prozdrowotnie i w walce z chorobą

Następny