Sposoby na płaski brzuch

, , 22 maja 2014 Tagi , ,

Zachowanie formy i idealnego brzucha nie jest proste. W tym momencie pojawią się też pytania: Jakie są najlepsze sposoby na płaski brzuch? Dieta, czy ćwiczenia? Jaką dietę wybrać? Jaki zestaw ćwiczeń wybrać?

Jakie są najlepsze sposoby na płaski brzuch?

Nie ma idealnego sposobu na płaski brzuch, który podziała w 100 % przypadkach. Istnieją łatwe i trudne sposoby. Istnieje bowiem jeden najprostszy sposób na płaski brzuch, otóż już jakiś czas na polskim rynku pojawiła się bielizna wyszczuplająca. Wydaje się wspaniały, ale nie każda bielizna wyszczuplająca przykryje nasze niedoskonałości, a poza tym bielizna ta jest z materiałów, które przepuszczają mało powietrza, a to słabo się sprawdza, gdy jest już ciepło. Można też zastosować serię ćwiczeń, ale należy pamiętać, że przy tym też jest potrzebna odpowiednia dieta, czas i determinacja. Ostatnia propozycja sposobu na płaski brzuch to obcasy, które sprawią, że podczas chodzenia w nich automatycznie wciągasz brzuch. Oczywiście pierwszy i ostatni sposób to sposób dla leniuchów lub dla osób, które chcą mieć efekt płaskiego brzucha w szybkim czasie albo specjalnie na jakąś okazję, gdzie chcą się pokazać.

Dieta, czy ćwiczenia?

W przypadku, gdy naprawdę nam zależy na efekcie pięknego i płaskiego brzucha nie należy w ten sposób stawiać pytania, otóż sama dieta, czy same ćwiczenia nie sprawią, że brzuch będzie jędrny i płaski. Dieta w zestawie z odpowiednimi ćwiczeniami na brzuch to jest dopiero idealne połączenie do osiągnięcia zamierzonego celu.

Jaką dietę wybrać?

Przepisów diet na płaski brzuch jest wiele i można wybrać sobie taką, która będzie dla nas najbardziej odpowiednia i wygodna. Z pewnością powinno unikać się produktów spożywczych, które w swoim składzie zawierają węglowodany. Są to np. produkty zbożowe, owoce, warzywa, słodycze. Wysoki poziom węglowodanów (indeks glikemiczny) również posiadają produkty: białe pieczywo, daktyle, arbuzy, bób, paluszki, popcorn, frytki i napoje słodzone. To jest to co powinno się unikać w diecie na płaski brzuch, a teraz to co powinno się spożywać: owoce i warzywa, pieczywo razowe, kasza jęczmienna, soczewica, soja, mleko oraz makaron pełnoziarnisty.

Slim man
Fot. Depositphotos

Jaki zestaw ćwiczeń wybrać?

Jedna ze sławnych blogerek napisała kiedyś, że wykonywanie regularnie tradycyjnych brzuszków (3 serie po 10 powtórzeń) pomogą osiągnąć cel płaskiego brzucha. Jednak nie do końca można się z tym zgodzić, ponieważ niektóre brzuchy mogą mieć więcej tkanki tłuszczowej, którą należy spalić i same tradycyjne brzuszki nie pomogą. W takich przypadkach należy urozmaicić sobie trening. A mianowicie oprócz zwykłych brzuszków warto wykonywać inne ćwiczenia w pozycji leżącej na plecach, boku i na brzuchu. Wtedy ma się większą pewności, że wszystkie mięśnie brzucha będą pracowały i żadna zbędna tkanka tłuszczowa nam nie umknie.

Ile czasu jest potrzebne, aby mieć płaski brzuch?

Tak naprawdę odpowiedź jest krótka i z pewnością nie jednego zaskoczy: nie ważny jest czas tylko TY. Wszystko zależy od tego ile Twój brzuch posiada tkanki tłuszczowej i jak będziesz się stosować do diety i regularnych treningów. Nie można odpowiedzieć ile czasu potrzebujesz bo każdy potrzebuje swoją dawkę czasu.

Poprzedni

Jak mieć płaski brzuch?

Czym są fitosterole?

Następny

Dodaj komentarz