Aqua Cycling – najnowszy tren w fitnessie amerykańskim

13 maja 2015 Tagi , ,

W fitnessie niemal wszystko już było, ale ciągle pojawiają się nowe kombinacje. W roku 2015 szczególnie zauważamy trend, gdzie motywem przewodnim jest woda. Wraca ona do łask po wielu miesiącach przedkładania sportów wymagających wyciśnięcia ósmych potów. Poniżej przedstawiam pomysł na spalanie taknki tłuszczowej i wyrabianie sylwetki dzięki Aqua Cycling.

Aqua Cycling – zasłużona alternatywa dla spinnig-u

Spinning to znana wszystkim metoda jazdy na rowerku stacjonarnym. Ćwiczenia odbywają się przy różnej intensywności. Aqua cycling to nic innego jak spinning pod wodą. Rowerki są tak ustawione, że siedzący na nich człowiek jest zanurzony po pas. Wygodnie siedzi i mocno trzyma się kierownicy. Taki trening staje się coraz bardziej popularny ze względu na to, że każda aktywność fizyczna w wodzie napotyka na jej opór, przez co jest znacznie bardziej efektywna.

[colored_box color=”eg. blue, green, grey, red, yellow”]Uwaga: Aqua cycling jest także znany pod nazwą Hydrospinning [/colored_box]

hydrospinning

Tym samym trening może być krótszy, ale dzięki niemu spalone zostanie więcej kalorii, niż podczas tradycyjnej jazdy na rowerze. Spinning w wodzie odbywać się powinien pod okiem doświadczonego instruktora. Z resztą sport ten wymaga też odpowiedniego sprzętu. Wszystko po to, aby nie nabawić się kontuzji. Instruktor ma także inne zadanie – powinien różnicować ćwiczenia i tempo. W mobilizacji do ćwiczeń pomaga żywa muzyka puszczana na basenie. Ponadto praca grupowa, a w takich warunkach odbywają się zajęcia, także jest stymulacją zarówno dla początkujących jak i stałych bywalców klubu fitness.

Dla kogo przeznaczony jest Aqua cycling?

Auqa cycling jest świetnym rozwiązaniem dla wszystkich, niezależnie od wieku, czy wagi. Udział biorą chętnie ludzie w średnim wieku na wespół z całkiem młodym pokoleniem. Na zajęcia udają się ojcowie z dziećmi i matki z córkami lub koleżankami. Wielu ludzi ma obiekcje przed rozebraniem się, ze względu na wstyd z powodu kiepskiej sylwetki.

Warto jednak pamiętać, że przecież po to udajemy się na zajęcia, aby dopracować sylwetkę i już po kilku tygodniach będzie możliwie pochwalenie się wspaniałym ciałem. Zaletą Auqa cyclingu jest to, że osoby jakie chcą wziąć udział w zajęciach nie muszą potrafić pływać, ani się tego uczyć. Nie trzeba nawet umieć jeździć na rowerze! Ćwiczenia są wykonalne dla każdego, nawet dla osób z pewnymi defektami fizycznymi.

Korzyści z pedałowania pod wodą

Aqua cyckling jest wykorzystywany jako forma aktywności fizycznej dla utrzymania szczupłego ciała, lub forma rehabilitacji. Regularne ćwiczenia poprawiają krążenie krwi. Panie z pewnością ucieszą się z tego, że ćwiczenia na rowerku w wodzie znacząco redukują skórkę pomarańczową. Niewątpliwa jest także korzyść dla tych, którzy nie lubią się pocić i unikają aktywności fizycznej ze względu na uczucie gorąca. Podczas treningu aqua cycling ćwiczący mogą się chłodzić wodą, co jest przyjemne i sprawia, że treningu nie trzeba przerywać, aby odpocząć. Aqua cycling daje też niewątpliwie bardzo szybkie efekty, ponieważ tylko jeden trening to wydatek energetyczny rzędu od ośmiuset do tysiąca kalorii. Aqua cycling zastępuje jazdę na rowerze w sezonie zimowym, pozwalając jednocześnie utrzymać formę przez cały rok. To też przygotowanie do uprawiania innych sportów.

Poprzedni

Borowina i kąpiel borowinowa to źródło zdrowia i urody

BOULDERING – Wspinaczka kontrolowana czyli ekstremalny fitness

Następny

Dodaj komentarz