Sposoby na natychmiastową lepszą sylwetkę

, , , , , 14 września 2016 Tagi , ,

Katujesz się na siłowni, a wystarczy, że ktoś zrobi ci zdjęcie w nieodpowiedniej chwili i wszystko bierze w łeb. Innym razem przechodzisz przez galerię handlową i widzisz swoje odbicie w lustrze. Nie tak to miało wyglądać. Ale nie załamuj się, bo jest kilka prostych sposobów na to, aby sylwetka wyglądała ładniej.

Odpowiednia postawa

Na nią niestety coraz rzadziej zwracamy uwagę. Coraz częściej zdarza się, że kobiety mają dopracowany makijaż, ładne włosy i ubranie, ale chodzą zgarbione i nie wygląda to estetycznie. A przecież od tego zależy pierwsze wrażenie. Ponadto osoba, która ma złą postawę niestety nie wygląda korzystnie. Wydaje się nawet pięć kilogramów cięższa, inni odbierają ją jako zmęczoną i zamkniętą na otoczenie. I rzeczywiście często tak jest, ponieważ osoby, które chodzą pochylone mają trudności z prawidłowym oddychaniem, przez co ich organizmy są mniej dotlenione. W wyniku tego szybciej się męczą, czują się słabiej, mogą być nawet zbyt blade. Pracowanie nad ładną postawą nie jest łatwe, przynajmniej na początku. Potem staje się nawykiem, dzięki czemu jest to już łatwiejsze. Ładna postawa to wyprostowany kręgosłup. Jednak nie należy zbyt mocno ściągać łopatek do tyłu i wyciągać szyi. Wygląda to wówczas jakby taka osoba była nadmiernie spięta. Nie jest to też dobre dla mięśni i układu kostnego. Barki powinny być nieco opuszczone i rozluźnione, podobnie jak szyja.

Ubranie a sylwetka

Często spotykanym błędem, szczególnie wśród kobiet, jest kupowanie zbyt ciasnych, za małych ubrań w mniejszym rozmiarze niż rzeczywiście potrzebują. Kobiety takie liczą na to, że dzięki temu będą wyglądać szczuplej lub po prostu nie mają świadomości jak naprawdę wyglądają, są przyzwyczajone do starego rozmiaru, podczas gdy tu i ówdzie przybyło kilka kilogramów. Efekt nie jest estetyczny. Nawet jeśli z przodu wszystko wygląda jeszcze w miarę dobrze, to inni ludzie oglądają również plecy, gdzie pojawiają się fałdki tłuszczu oraz boczki. Tak naprawdę większe, ale dobrze dobrane, nie za ciasne lecz dopasowane ubranie jest znacznie lepszym rozwiązaniem i wbrew pozorom znacznie wyszczupla. Dlatego warto nosić ubrania w dobrym rozmiarze dla własnego komfortu i dobrego wyglądu, bez względu na swoją wagę. Dobrym pomysłem jest także zastosowanie bielizny – koszulek oraz majtek wyszczuplających. Nikt ich nie zobaczy, a potrafią bardzo dobrze ukryć niedoskonałości sylwetki, szczególnie przy ważnych okazjach. Istotny jest również fason i kolor ubrań. By się wyszczuplić lepiej nie zakładać na przykład ubrań z paskiem w kostce – skraca to nogi. Wyszczupla czerń i pasy pionowe, jeansy oraz spódnice z wysokim stanem.

Jak poprawić wygląd brzucha?

Wiele osób, w szczególności pań, ma problemy z wystającym brzuchem. Spuchnięty brzuch powoduje, że ciężko dopiąć spodnie, albo boleśnie się one wpijają w skórę, co sprawia, że ich noszenie jest bardzo dalekie od komfortu. Budowa brzucha zależy od czynników genetycznych, ale również od naszego codziennego życia. Na przykład kiepska postawa powoduje, że brzuch w ciągu dnia staje się bardziej wypukły i wystający. Ma na to wpływ również codzienna dieta oraz cykl miesiączkowy u kobiet. W drugiej fazie zbiera się w brzuchu duża ilość wody, co przyczynia się do jego spuchnięcia. Na kształt brzucha wpływają również takie czynniki jak nadmierny stres. Gdy problemy z dużym brzuchem nasilają się warto zadbać o odpowiednią dietę, wyrzucić z niej przede wszystkim nadmierną ilość dań opartych na mące pszennej. Na płaski brzuch wpływ mają również probiotyki, a nawet regularne wysypianie się i redukcja stresu. Ważne by pić dużo wody, jeść świeże pokarmy, zadbać o poziom elektrolitów. W drugiej fazie cyklu należy uprawiać lekki sport, dobrze jest poddać się masażowi lub zabiegom spa – one również pomogą w pozbyciu się wzdętego brzucha.

Drogi karnet na siłownię oraz sprzęt pomagający zrzucić wagę – potrzebne?

Gdy chcemy poprawić sylwetkę, pierwsze co przychodzi do głowy, to konieczność wykupienia karnetu na siłownię lub do klubu fitness. Gdy oglądamy telewizję, zalewa nas fala sprzętów, które mają w magiczny sposób doprowadzić do wymarzonej sylwetki, a są według producentów i marketingowców niezbędne. Prawda jednak jest mniej kolorowa – wcale nie potrzebujemy tych rzeczy. Okazuje się, że większość z nas kupuje coś, po czym przychodzi na siłownię lub używa danego sprzętu tylko raz… a potem brak już motywacji. Po co zatem wydawać pieniądze na coś, czego się nie użyje? Lepiej po prostu wypróbować sportu za darmo. Chodzenie na spacery, jazda na rowerze, pływanie w jeziorze lub morzu, bieganie, czy modny trening z ciężarem własnego ciała nic nie kosztują, a pozwalają bardzo dobrze poprawić wygląd sylwetki. Nie licz na to, że wystarczy tylko chcieć, by magicznym sposobem wyglądać świetnie. Trzeba również działać i poświęcić na to czas, ale zdecydowanie warto. Połączenie wszystkich metod na poprawienie sylwetki przynosi efekty natychmiastowo. Już pierwszego dnia postanowienia, by lepiej wyglądać patrząc do lustra odkryjemy, że rzeczywiście jest na to spora szansa.

Poprzedni

Objawy uzależnienia od cukru

Sporty wpływające na dobrą postawę ciała

Następny

Dodaj komentarz