Strona główna Fitness Trampolina fitness do ćwiczeń

Trampolina fitness do ćwiczeń

4804
0
PODZIEL SIĘ
Trampolina fitness do ćwiczeń
5 (100%) 6 votes

Fitness na trampolinach stał się bardzo popularną formą treningową dla kobiet i mężczyzn. Spełnia on wiele pozytywnych funkcji, między innymi to, że pozwala w krótkim czasie pozbyć się zbędnych kilogramów w bezpieczny dla zdrowia sposób. W bardzo dużej mierze trening oraz jego następstwa zależą od instruktora, jego doświadczenia zawodowego i praktycznej wiedzy, która pozwala mu na pełną kontrolę prowadzonych zajęć. Trampolina fitness może być doskonałym sprzętem treningowym, ale również idealną alternatywą dla gabinetów rehabilitacji. Pomaga ona w przywracaniu sprawności fizycznej tym, którzy doświadczyli urazów bądź kontuzji. Tyczy się to zarówno sportowców, jak i ludzi starszych. Jej nierównoważne podłoże sprzyja amortyzacji całego ciała, podtrzymaniu dysbalansu oraz równowagi statycznej. Dzięki zaangażowaniu funkcji stabilizacyjnych układu motorycznego i  nerwowego, trampolina fitness pozwala na ich naturalne wzmocnienie. Mięśnie i stawy angażują się w cały proces ćwiczeń, dzięki czemu zapewniają organizmowi bezpieczeństwo treningowe.

Trening na trampolinie do fitnessu.

Obecnie na rynku istnieje wiele producentów trampolin do fitnessu. Warto jednak zaznaczyć, że jakość sprzętu, dbałość o detale oraz sposób prowadzonych zajęć bardzo się od siebie różnią. Trampolina fitness musi być przede wszystkim bezpieczna dla zdrowia, trwała i wykonana z solidnych materiałów, które pozwolą na przeprowadzenie takiego treningu, który usatysfakcjonuje uczestnika zajęć, spełni swoją rolę treningową i zminimalizuje ryzyko kontuzji. Trampolinę fitness pokochali klienci w całej Polsce i poza granicami kraju. Istnieją dowody na to, że wiele kobiet i mężczyzn dzięki trampolinie fitness oraz racjonalnemu odżywianiu diametralnie odmieniło swoją sylwetkę i tym samym zmieniło swoje życie. Dobrze wiemy, jak mocno nasze nastawienie i samopoczucie wpływa na motywację treningową. Kiedy widzisz efekty swojej pracy, dużo łatwiej jest Ci utrzymać się w postanowieniu regularnych ćwiczeń.

Poniżej link do wywiadu z Karoliną, która właśnie dzięki treningowi Fit and Jump…. zaczęła żyć inaczej.

https://www.fitandjump.pl/blog/aktualnosci/5-pytan-do-naszej-kursantki-karoliny-ktora-calkowicie-zmienila-swoja-sylwetke-dzieki-fit-and-jump

Zajęcia na trampolinie łączą w sobie intensywność ćwiczeń i dobrą zabawę. Właśnie to skłania klientów do wybierania tego rodzaju treningu. Po ciężkim dniu w pracy, chcą nie tylko podjąć aktywność fizyczną ale również odprężyć swój umysł i zrelaksować się.

Trampolina Fitness w rehabilitacji

Trampolina fitness może być wykorzystywana w dziedzinie rehabilitacji. Z powodzeniem odnajdzie ona swoje skuteczność u osób po takich zabiegach jak: urazy stawu skokowego, uszkodzenia łękotek, oraz rekonstrukcji ACL, MCL, PCL. Dzięki zastosowaniu elastycznego podłoża podczas ćwiczeń na trampolinie unika się przeciążeń organizmu. Zaletą pracy rehabilitantów ze sprzętem, jakim jest trampolina fitness jest to, że usprawnia ona działanie układu krążenia oraz poprawia wydolność organizmu.

Sukces całego procesu rehabilitacyjnego polega na odpowiedniej modyfikacji programu ćwiczeń na trampolinie do fitnessu. Musi on opierać się na metodach neurofizjologicznych. Trampolinę fitness można wykorzystywać niemalże na każdym etapie rehabilitacji, aby odtworzyć prawidłową propriocepcję. Jej praktyczność i prostota pozwala na stopniowanie trudności ćwiczeń w zależności od potrzeb osoby rehabilitowanej.

Jak widać trampolina fitness sprawdza się na wielu polach, zarówno podczas normalnego cyklu treningowego, jak i w trakcie treningów indywidualnych mających na celu aktywizację narządów równowagi oraz w dziedzinie rehabilitacji.

Nie od dziś wiadomo, że trampolina fitness to doskonałe źródło walki z nadprogramowymi kilogramami. W ciągu kilku miesięcy trampolina fitness pozwala na znaczne utracenie wagi z równoczesnym wzmocnieniem mięśni posturalnych. Fit and Jump zapewnia wszystkim uczestnikom zajęć taki program treningowy oraz sam sprzęt, który dba o pro zdrowotną aktywność fizyczną z wykorzystaniem odpowiedniego i trwałego sprzętu!

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.