Aktywność ruchowa dzieci

13 maja 2015 Tagi ,

Coraz częściej spotkać się można z tym, że dzieci po powrocie ze szkoły siadają do komputera i odchodzą od niego, dopiero gdy idą spać. Nie można powiedzieć, że jest to dla nich zdrowe i odpowiednie zachowanie. Oczywiście, komputer nie jest czymś złym. Jest to doskonałe źródło wiedzy, informacji czy rozrywki. Jednak nie powinny tylko do niego ograniczać się czynności naszych pociech. Bardzo ważnym elementem dla dzieci jest ruch i aktywność fizyczna.

Pomaga rozbudować ich sprawność oraz poprawić zdrowie. Nie mówię w tym momencie o tym, aby zapisywać je na siłownie czy trenowanie z obciążeniem. To jest wręcz bardzo zły pomysł. Takie czynności mogą pogorszyć ich wzrost, czego z pewnością nie chcemy. Mowa tu o innych aktywnościach fizycznych.

Basen o każdej porze roku

Praktycznie w każdym mieście jest basen. Jest to idealne zajęcie dla każdego dziecka, które posiada same plusy. Pomaga im we wzroście, powiększa i poprawia zdolności płuc oraz trenuje wszystkie partie ciała. Większość dzieci uwielbia wodę i zabawę w niej. Jednak nie chodzi tylko o zabawę. Należy zadbać o to, aby dziecko w trakcie pobytu na basenie jak najwięcej pływało. Zjeżdżalnie, jacuzzi, natryski niech będą końcowym punktem spędzania czasu na kąpielisku, a głównym punktem programu niech będzie pływanie.

Sztuki walki

Jeśli w mieście jest jakaś szkoła sztuk walki, warto zapytać naszej pociechy czy nie chciałaby uczestniczyć w takich zajęciach. Sztuki walki rozwijają młodego człowieka pod wieloma względami. Oprócz oczywistego rozwoju sprawnościowego, zacznie poprawia jego umysł. Pozwala mu nabrać większej dyscypliny czy chęci doskonalenia samego siebie. Nauczy go to również samoobrony, jeśli w przyszłości będzie taka potrzeba. Z pewnością duża ilość dzieci będzie zadowolona z takich zajęć i z chęcią będzie na nie uczęszczać.

Tenis jest w modzie

Warto również pomyśleć o tenisie. Jest to sport doskonały dla młodych ludzi. Poprawia on sprawność fizyczną, analityczną oraz szybkość reagowania. Wymaga bardzo dużo ruchu, więc poprawi również sprawność płuc, podobnie jak basen. Również w tym przypadku trenuje on większość ciała naszego dziecka. Trening przy świetnej zabawie, czego dziecko może chcieć więcej?

Rodzicu! obudź w swoim dziecku potencjał!

Jeśli jako rodzice mamy trochę więcej wolnego czasu, starajmy zabierać nasze dzieci na dużą ilość spacerów, wycieczek rowerowych, czy chociaż na place zabaw. Poprawi to nasze stosunki z dzieckiem oraz zadba o jego rozwój sprawnościowy. Wiadomo, jak niestety wyglądają zajęcia wychowania fizycznego w szkołach. Z całą pewnością nie są one idealne, jak i nie są dla nich wystarczające.

Aktywność ruchowa dzieci to bardzo ważny element w rozwoju każdego z nich. Jako rodzic powinniśmy zadbać o zdrowie naszej pociechy, co przełoży się na przyszłość. Dzięki wcześnie zaczętym aktywnościom fizycznym, w późniejszym czasie jest szansa na sukcesy w danej dyscyplinie sportowej, lub chociaż dobra forma, która przełoży się na lepsze samopoczucie. Pamiętajmy jednak o tym, żeby nie zmuszać dziecka do danej aktywności. Niech samo wybierze to, co najbardziej przypadnie mu do gustu i w tym kierunku się rozwija.

Poprzedni

Jaja przepiórcze

Leczenie alergii skórnej

Następny

Dodaj komentarz