W jaki sposób zadbać o właściwy stan okolic intymnych?

3 grudnia 2019 Tagi , , , ,

Narządy intymne to wciąż temat tabu dla wielu osób, ale nie można zapominać o monitorowaniu ich stanu. Co prawda nie ma potrzeby przypominać o istotności ich roli, lecz warto dodać, że medycyna estetyczna pozwala na zachowanie ich odpowiedniego stanu pomimo zwiększającej się liczby lat.

Kiedy warto zdecydować się na rewitalizację okolic intymnych?

Postępujące starzenie się organizmu jest nierozerwalnie związane z zaburzeniami prawidłowego nawodnienia skóry i błon śluzowych, czego następstwem może być zauważalna utrata jędrności i sprężystości tych struktur. W przypadku okolic intymnych mowa zazwyczaj o wargach sromowych, które na drodze zwiększającego się wysuszenia mogą ulec znaczącemu podrażnieniu. Wielokrotnie towarzyszy im również uciążliwy świąd oraz utrzymujące się poczucie dyskomfortu.

Jakie są tego następstwa?

Nadmierna suchość warg sromowych powoduje nie tylko znaczny spadek samooceny u kobiet, ale też ograniczenie przyjemności ze współżycia seksualnego. Zwiotczała skóra wraz z bólem i nadmiernymi otarciami zwiększają ryzyko rozwoju niebezpiecznych infekcji, które mogą stanowić początek dla rozwoju późniejszych zmian zapalnych oraz innych poważnych chorób.

Wspomniane problemy dotyczące warg sromowych są najczęściej zauważalne u kobiet:

  • w wieku menopauzalnym,
  • z nadmierną masą ciała,
  • po przebytym już porodzie.

Co nazywamy rewitalizacją okolic intymnych?

Obecna wiedza z zakresu medycyny i ginekologii estetycznej pozwala na skuteczne przeciwdziałanie postępującemu procesowi starzenia się organizmu. Następstwa w formie zwiotczałej i przesuszonej skóry można rozwiązać dzięki specjalnemu zabiegowi, który fachowo określa się mianem rewitalizacji. Eksperci z Horizon Medical Center zaznaczają, że przed wykonaniem tego zabiegu niezbędna jest konsultacja ginekologiczna, która potwierdzi jego zasadność.

Jakie są przeciwskazania do zrewitalizowania warg sromowych?

W praktyce okazuje się, że nie u wszystkich kobiet istnieje możliwość przeprowadzenia zabiegu rewitalizacji – właśnie w tym celu niezbędny jest uprzedni kontakt z lekarzem ginekologii.

Do najważniejszych przeciwwskazań zalicza się:

  • choroby nowotworowe,
  • ciążę i okres karmienia piersią,
  • złe wyniki badań cytologicznych,
  • obecne infekcje pochwy i sromu,
  • mniejsze lub większe uszkodzenia naskórka,

Jak wygląda zabieg rewitalizacji okolic intymnych?

Lekarz w pierwszej kolejności dokonuje pełnej dezynfekcji miejsca poddawanego zabiegowi, aby następnie potraktować je ogólnym znieczuleniem. Właściwy proces rewitalizacji polega na wykonaniu zastrzyku z preparatem bazującym na kwasie hialuronowym lub osoczu bogatopłytkowym. Cały zabieg trwa mniej więcej 90 minut, a po jego wykonaniu pacjentka nie wymaga hospitalizacji i zachowuje pełną aktywność.

Zapraszamy na konsultację merytoryczną:

Horizon Medical Center

Domaniewska 39A, Warszawa

(Horizon Plaza)

Poprzedni

Bakalie i orzechy – na zdrowie!

Jak szybko i bezpiecznie schudnąć 10 kg?

Następny