Zabiegi na zmarszczki na szyi

Tagi , , , , , ,

Szyja jest tą częścią naszego ciała, która starzeje się najszybciej. Kobiety lubiące głęboko wycięte bluzki i duże dekolty z powodu bruzd na szyi mogą odczuwać dość duży dyskomfort psychiczny. Zmarszczki na szyi bywają bardzo nieefektowne, są trudne do ukrycia i mogą powodować wiele kompleksów. W związku z tym warto już wcześniej pomyśleć o właściwej pielęgnacji – zastosowaniu odpowiednich kosmetyków i rezygnacji z nadmiernej ekspozycji na promienie słoneczne.
Zamiast zakrywać szyję wielobarwnymi apaszkami i golfami, możemy zafundować sobie kilka profesjonalnych zabiegów kosmetycznych, które pomogą nam w ujędrnieniu i rozświetleniu skóry szyi.

Jak powstają zmarszczki na szyi?

Przede wszystkim ważne jest to, w jaki sposób powstają zmarszczki i jakie są ich typy. Wyróżnia się dwa rodzaje zmarszczek warunkowane odmiennymi przyczynami.

[AdSense-A]

Jedne z nich nazywane naszyjnikiem Wenus układają się poziomo w postaci podłużnych bruzd i są spowodowane nieprawidłowo przyjmowaną postawą – właściwie w ciągu całego życia. Z kolei przypadłość nazywana skórą indyka powstaje w wyniku szybkiej utraty tkanki tłuszczowej pod skórą szyi, w związku z czym mniej elastyczna skóra nie dostosowuje się, lecz nieestetycznie zwisa. Innymi czynnikami, które mogą powodować powstawanie zmarszczek są szkodliwe promienie UV, palenie papierosów, długie przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach czy niedostateczne nawodnienie organizmu.

Zachowanie ładnej skóry na szyi wymaga określonych zabiegów, które poprawią jej strukturę, nawilżą i uelastycznią.

  • Systematyczne stosowanie nawilżających kremów z aktywnym tlenem. Ważne jest ich odpowiednie nakładanie. Krem należy wsmarowywać w skórę od dołu szyi do brody, a nie odwrotnie.
  • Maseczki witaminowe i nawilżające stosowane zarówno na twarz jak i na szyję.
  • Modyfikacja diety i uzupełnienie jej domowymi sokami warzywnymi.
  • Peeling – stosowanie odpowiednich kremów i maseczek złuszczających naskórek pozwala na usunięcie martwych komórek i wypełnienie ich nowymi, bardziej elastycznymi.
  • Terapia ultradźwiękowa – polega na oddziaływaniu ultradźwiękami generowanymi przez specjalny aparat na głębokie warstwy tkanki podskórnej i pobudzanie ich do produkcji nowego kolagenu.
  • Mezoterapia – metoda wstrzykiwania w określone obszary skóry dobranej indywidualnie przez lekarza dermatologa mieszanki substancji leczniczych. Składają się na nią m.in. enzymy, witaminy, kwas hialuronowy, lecznicze wyciągi roślinne, a także osocze bogato płytkowe, które pozyskiwane jest z krwi własnej. Efekty zabiegu mogą pojawiać się dopiero po wielu miesiącach, dlatego warto pomyśleć o nich już około 35 roku życia.
  • Toksyna botulinowa – polega na wstrzykiwaniu trucizny, jaką jest jad kiełbasiany, który paraliżuje włókna nerwowe i nie dopuszcza do skurczów mięśni. Te rozluźnione lepiej układają się pod skórą wypełniając przestrzeń. Terapia jest skuteczna przez pół roku do czasu, kiedy włókna nerwowe zregenerują się.
  • Laser frakcyjny – zabieg polegający na odparowaniu starych i zniszczonych komórek skóry oraz zrobieniu miejsca na nowe. Dzięki ich powstawaniu tworzą się tez włókna kolagenowe, które zapewniają skórze elastyczność. Laser daje świetne efekty w połączeniu z mezoterapią.
Poprzedni

Jak dbać o piersi podczas karmienia

Najdroższe zabiegi chirurgii plastycznej

Następny

1 komentarz do wpisu “Zabiegi na zmarszczki na szyi”

Dodaj komentarz