10 najlepszych ćwiczeń odchudzających

, Tagi , , ,

Dobór odpowiednich ćwiczeń mających na celu odchudzić nasze ciało jest bardzo ważny. Obecnie coraz więcej ludzi przejmuje się swoją wagą. Nadwaga może powodować nie tylko problemy z ciśnieniem, ale również z sercem. Poza tym osoby chudsze są pewniejsze siebie, zwinniejsze, mniej obciążone i jak twierdzo większość społeczeństwa atrakcyjniejsze. Poniżej prezentujemy 10 najlepszych ćwiczeń odchudzających, które pozwolą ci ładnie wymodelować sylwetkę, a jeśli dodatkowo połączysz je z odpowiednio zbilansowaną dietą przyniosą naprawdę zadowalające efekty.

BIEGANIE

Bieganie to zdecydowanie najlepsza forma aktywności fizycznej. Podczas regularnych treningów spalamy sporą liczbę zbędnych kalorii, zmuszamy do pracy wiele partii mięśni, poprawiamy swoja kondycję fizyczną oraz ogólny stan zdrowia. Warto zarezerwować sobie chociaż 30 minut na codzienny trening, a szybko zobaczymy wymierne efekty. Podczas biegu wzmacniamy głównie mięśnie ud i łydek.

JAZDA NA ROWERZE

Hobbystyczna jazda na rowerze w naprawdę cudowny sposób wpływa na naszą sylwetkę. Największej pracy ulegają mięśnie łydek i ud. Spalamy tkankę tłuszczową, rzeźbimy i wzmacniamy mięśnie oraz poprawiamy ogólną kondycję fizyczną.

PŁYWANIE

Godzina spędzona na basenie zbawiennie wpływa nie tylko na nasze ciało, ale również na kondycję fizyczną i zdrowotną. Prawidłowa technika pływania angażuje do pracy wiele partii mięśni w zależności od stylu, jaki zdecydujemy się wybrać.

PROSTE ĆWICZENIE Z KRZESŁEM

Krzesło stanowi doskonały przyrząd, który pozwoli nam prawidłowo wykonywać wiele ćwiczeń odchudzających. Oto jedno z nich. Stajemy przodem do oparcia. Lewą dłonią chwytamy się oparcia, a następnie zginamy prawe kolano do tyłu i wkładamy w nie hantle. Prawą rękę kładziemy na biodrze, plecy prostujemy. Teraz unosimy prawą nogę jak najwyżej, uważając żeby hantla nie wypadła. Opuszczamy nogę, ale jej nie prostujemy. Ćwiczenie powtarzamy 10 razy, a potem zmieniamy nogę.

NOŻYCE

Kładziemy się na plecach na twardym podłożu. Nogi unosimy do góry, a nasze ręce spokojnie spoczywają wzdłuż tułowia. Ćwiczenie polega na wykonywaniu ruchów nóg przypominających działanie nożyczek. Ćwiczenie wykonujemy przez około 2 minuty. Podczas jego trwania intensywnie pracują mięśnie brzucha oraz ud.

ĆWICZENIE Z CIĘŻARKAMI

Stajemy prosto z ciężarkami w dłoniach. Ściągamy łopatki. Następnie robimy daleki wypad w przód prawą nogą, unosząc jednocześnie obie ręce z ciężarkami możliwie wysoko – najlepiej równolegle do podłoża. Żeby prawidłowo wykonać ćwiczenie należy pamiętać, że plecy cały czas muszą być proste. Wracamy do pozycji wyjściowej i robimy wypad lewą nogą. Ćwiczenia powtarzamy 10 razy na jedną i 10 razy na drugą nogę.

ĆWICZENIA NA PUPĘ

Kładziemy się na podłodze, zginamy dogi w kolanach. Ręce swobodnie leżą wzdłuż tułowia. Ćwiczenie polega na rytmicznym unoszeniu pupy, aż do momentu maksymalnego napięcia pośladków.

W tym ćwiczeniu siadamy na podłodze i opieramy dłonie o podłoże za plecami.  Następnie krzyżujemy nogi w kostkach, a potem unosimy pupę jak najwyżej i opuszczamy ją. Ćwiczenie to przypomina ćwiczenie poprzednie jednak angażuje do pracy więcej partii mięśni oraz koncentruje się głównie na naszych pośladkach. Powtarzamy je 20 razy.

Kładziemy się na plecach, ręce zaplatamy za głową. Następnie unosimy nogi i krzyżujemy je w kostkach (powinny tworzyć kąt 90 stopni z podłożem). Teraz staramy się unieść lewy bark tak, aby dotknął prawego kolana. Potem wracamy i unosimy prawy brak do lewego kolana. Powtarzamy ćwiczenie po 10 razy na każdy z barków.

PRZYSIADY

To klasyczne i powszechnie znane ćwiczenie naprawdę doskonale modeluje naszą sylwetkę. Stajemy w pozycji wyprostowanej, nogi złączone ze sobą. Następnie uginamy nogi w kolanach i staramy się utworzyć naszym ciałem kąt 90 stopni. Plecy trzymamy możliwie prosto, kolana razem. Możemy próbować dwie wersje: nie odrywając pięt od podłogi i unosząc pięty.

Poprzedni

Co sprzyja odchudzaniu?

Trening cardio – jak wybrać odpowiednie tętno?

Następny

Dodaj komentarz