Jak spalić tkankę tłuszczową z brzucha?

Tagi

Płaski i umięśniony brzuszek jest celem milionów kobiet na całym świecie. Osiągnięcie go nie jest jednak proste i wymaga wiele wyrzeczeń, poświęceń oraz hektolitrów przelanego potu. Ostateczny efekt jest jednak na tyle kuszący, że wiele z nas decyduje się przejść przez drogę męki, żeby potem móc pochwalić się zgrabną sylwetką.

Wiele kobiet popełnia jeden podstawowy błąd – rozpoczyna walkę o piękny brzuch od intensywnych ćwiczeń, gdy tymczasem proces kształtowania sylwetki należałoby rozpocząć od środka. Pierwszym rozsądnym krokiem jest ocena stylu życia jaki prowadzimy.

Po pierwsze dieta

Tysiące godzin spędzonych na robieniu typowych brzuszków nie zdziała nic jeśli po treningu będziemy objadać się fast-foodami, lodami, słodyczami i innymi produktami o wysokim wskaźniku glikemicznym. Zdrowa, odpowiednio zbilansowana dieta potrafi zdziałać cuda. Jeśli zadbamy o nasze ciało od środka łatwiej nam będzie zbliżyć je do ideału.

Co jeść?

Co powinniśmy jeść? Przede wszystkim dużo warzyw i owoców, produkty bogate w białko i cenne witaminy. Nie należy też zapominać o piciu dużych ilości wody (najlepiej około 2 litrów dziennie) i zielonej herbaty, której składniki pomagają oczyszczać nasz organizm z toksyn.

Skoro omówiliśmy w bardzo dużym skrócie jak powinien wyglądać początek naszej walki o płaski brzuch przejdźmy do konkretów. Ćwiczenia – bo to dzięki nim spalamy większość tkanki tłuszczowej i rzeźbimy ciało – stanowią podstawę odchudzania brzucha. Powinniśmy zacząć bardzo powoli, od niewielkich ilości powtórzeń, z mniejszym obciążeniem, żeby stopniowo dostrzegać, jak wzrastają możliwości naszego ciała. Trening brzucha bazuje oczywiście na brzuszkach – tych tradycyjnych i skośnych. Należy jednak zauważyć, że tak naprawdę wykonując ćwiczenia na pośladki czy uda nasze mięśnie brzucha również poddane są pracy – czemu więc nie zdecydować się na kompleksową pracę nad sylwetką?

Wyszczuplający krem?

Pewnie niejednokrotnie słyszeliście o podobnych, magicznych specyfikach… Oczywiście nie ma to kompletnie nic wspólnego z prawdą. Powiedzmy sobie szczerze – gdyby rzeczywiście istniał podobny preparat nie było by na świecie osób otyłych – kropka. Kremy i wszelkiego rodzaju balsamy ujędrniające mogą jedynie w bardzo niewielkim stopniu wspomóc naszą pracę nad płaskim brzuchem. Ich działanie tak naprawdę przyniesie korzyści dostrzegalne w kondycji i odpowiednim nawilżeniu skóry, ale na pewno nie odejmie nam kilku centymetrów w talii.
W związku z tym, że dzisiejsza medycyna wciąż prężnym krokiem porusza się do przodu, gabinety kosmetyczne i kliniki chirurgii plastycznej oferują szeroką gamę różnorodnych zabiegów – mniej lub bardziej inwazyjnych. Na uwagę zasługują stosunkowo nowe metody odchudzania brzucha takie jak zabiegi przy użyciu ultradźwięków czy serii zastrzyków profesjonalnie nazywanych lipozą iniekcyjną.

Poprzedni

Jak najszybciej schudnąć?

Co na zakwasy?

Następny

Dodaj komentarz