15 MOCNYCH powodów by zacząć jeździć na rowerze

Tagi , ,

Za chwilę wymienię Tobie 15 mocnych powodów aby zacząć jeździć na rowerze. Wszystko co znajdziesz w tym artykule zostało naukowo udowodnione w specjalnych badaniach. Aby wyniki badań były maksymalnie miarodajne uczeni z Kings College w Londynie porównywali jednojajowe bliźnięta. Ci, którzy przynajmniej trzy razy w tygodniu jeździli na rowerze, byli – średnio – o dziewięć lat biologicznie młodsi od brata/siostry! Oto super lista zysków z pedałowania na rowerze…

1. Będziesz lepiej się wysypiać!

Uczeni z Stanford University School of Medicine, przeprowadzili eksperyment na osobach cierpiących na bezsenność, okazało się, że półgodzinna jazda po okolicy na rowerze (nie na stacjonarnym) pomaga im zasnąć aż o 30 minut szybciej! Jazda rowerem działa jak tabletka na szybszy. dłuższy i lepszy sen!

2. Twoje serce będzie jak dzwon !

Wiele badań laboratoryjnych potwierdza, że jeżdżąc systematycznie 3 razy w tygodni, zmniejszy u Ciebie aż o połowę ryzyko wystąpienia chorób serca.

3. Twój wzrok będzie się równał wzrokowi sokoła!

Jak to się ma do jazdy rowerem? ano tak, że coraz częściej badania naukowców wskazują, że jedną z przyczyn słabego wzroku szczególnie u dzieci jest brak patrzenia w dal, siedząc w domu, dzieci nie mają szans na dalekowzroczność, skupiają wzrok na monitorach komputera lub telewizji – czyli około 40 cm od twarzy. Przejażdżka rowerem wiąże się patrzeniem w dal a także na skupianiu wzroku na bliższych przedmiotach. Wniosek jest prosty, jeżdżąc rowerem poprawisz wzrok.

Poprzedni

5 najzdrowszych fast foodów

Burleska – odpowiedź fitnessu na kobiece potrzeby

Następny

Dodaj komentarz