Akcja – Odchudzanie ud

7 maja 2014 Tagi

Odchudzanie to bardzo popularny temat w dobie zdrowego stylu życia. Należy jednak zauważyć, że powszechność tego zagadnienia powoduje, iż pojawia się coraz więcej „specjalistów-trenerów”, którzy zamiast pomóc, mogą nam tylko zaszkodzić. Żeby uniknąć takich sytuacji, powinniśmy zacząć od samodzielnego odchudzania, a dopiero w przypadku braku efektów, warto poprosić o pomoc profesjonalistę.

Zbyt grube uda – przyczyny

Duże uda są najczęstszym powodem, dla którego kobiety decydują się na rozpoczęcie pracy nad swoim ciałem. Nogi są bowiem wizytówką pań, dlatego ich marzeniem jest, aby wyglądały one jak najlepiej.

Czynnikiem sprawczym grubych ud jest przede wszystkim nieodpowiednie odżywianie i brak właściwej ilości ruchu. Tkanka tłuszczowa w okolicach ud odkłada się z reguły u osób, które wykonują pracę siedzącą. Nie da się jednak ukryć, że największym wrogiem szczupłych ud są produkty bogate w węglowodany. Zasadniczo są to różnego rodzaju słodycze, fast foody oraz dodatkowo słodkie napoje gazowane. W niektórych rodzinach duże uda są uwarunkowane genetycznie i można jej odziedziczyć po rodzicach czy dziadkach. Ponadto większe uda można zaobserwować u ludzi zajmujących się sportem, z tym że jest to powiązane z rozwiniętymi mięśniami, a nie tkanką tłuszczową.

Plan – odchudzanie ud

Aby odchudzanie ud było skuteczne, należy bardzo precyzyjnie przygotować sobie plan, jaki będziemy realizować. Na początku powinniśmy znaleźć przyczyny, które wpływają na niekorzystny wygląd naszych ud. W większości przypadków będzie to niewłaściwa dieta i brak ruchu. Następnie warto jest rozpisać sobie cel, do którego chcemy dążyć. W tej sytuacji będzie to zgubienie kilku zbędnych kilogramów i stracenie paru centymetrów w najszerszym miejscu uda. Dodatkowym plusem będzie określenie naszych możliwości czasowych. Precyzujemy ilość czasu, jaki będziemy w stanie przeznaczyć na trening w ciągu tygodnia. Przygotowana przez nas precyzyjna rozpiska pozwoli na dobranie najlepszego planu treningowego.

Trening na siłowni

Dobrym rozwiązaniem na utratę zbędnej tkanki tłuszczowej są ćwiczenia na siłowni. Nieprawdą jest bowiem to, że na siłownie powinny chodzić osoby, które chcą nadać kształt i zwiększyć swoje mięśnie. Ćwiczenie siłowe bardzo dobrze wpływają na organizm i w szybkim tempie pomogą nam zgubić kilka kilogramów.

Optymalnym wyjściem będzie trenowanie trzy razy w tygodniu, robiąc jeden dzień przerwy na regenerację. Wykonywane przez nas ćwiczenia należy robić na niewielkich ciężarach. Każdy trening warto rozpocząć 15-minutową rozgrzewką, która powinna składać się z biegu (bieżnia, rowerek) i ćwiczeń, jakie rozruszają różne partie naszego ciała (skłony, krążenie ramion). Następnie przez około godzinę realizujemy rozmaite ćwiczenia na wszystkie partie ciała.

Błędnym przekonaniem jest myślenie, że aby spalić tłuszcz z ud – należy robić tylko ćwiczenia na uda. Do procesu spalania tłuszczu w organizmie dochodzi w razie deficytu energetycznego. Wówczas ciało „pożywia się” zapasem tłuszczu, którym dysponujemy. Funkcjonowanie organizmu człowieka opiera się na procesach chemicznych, których nie da się w żaden sposób oszukać. A mówienie o miejscowym traceniu tkanki tłuszczowej jest bzdurą.

Dlatego żeby odchudzanie ud przyniosło oczekiwane efekty, musimy zastosować dietę.

Poprzedni

Jak szybko przytyć?

Jak odchudzić twarz?

Następny

Dodaj komentarz