Strona główna ZIOŁA NA... ZIOŁA NA WĄTROBĘ Dziurawiec ☯ zioła na wątrobę

Dziurawiec ☯ zioła na wątrobę

5124
0
PODZIEL SIĘ
Dziurawiec ☯ zioła na wątrobę
5 (100%) 4 votes

Dla przeżywających chandrę i skarżących się na stany depresyjne dziurawiec bywa prawdziwym ratunkiem. Ale przede wszystkim jest kojarzony głównie ze względu na swoje właściwości lecznicze i pozytywne wpływanie na stan i działanie układu pokarmowego, szczególnie zbawienny jest dla wątroby.

Dziurawiec i produkcja żółci

Dziurawiec dobrze sprawdza się jako lekarstwo doraźne na niestrawność, bóle brzucha, kolki, zgagę i wiele innych dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Pomoc przychodzi głównie z powodu stymulowania produkcji większej ilości żółci, jaka przyśpiesza proces trawienia, metabolizm oraz usuwanie toksyn z organizmu. Przyśpieszony jest proces trawienia tłuszczów. Dlatego szczególnie dziurawiec pomaga w sytuacji, gdy zostało spożyte zbyt dużo tłustego jedzenia. Powoduje to uczucie ciężkości, przepełnienia, czasem nudności i boleści. Większa produkcja żółci powoduje też lepszą gospodarkę cholesterolem. Dziurawiec tonizuje i harmonizuje pracę wątroby.

Dziurawiec odciąża i chroni przed bakteriami

Dziurawiec jest bardzo pomocny jako środek na zatrucie żołądkowe, na przykład w przypadku zjedzenia czegoś nieświeżego. Największe obciążenie w takiej sytuacji przypada na wątrobę, która musi sobie poradzić z zakażeniem. Dziurawiec ma właściwości bakteriobójcze, dlatego jest w stanie pomóc w przypadku, gdy do organizmu dostaną się bakterie na przykład paciorkowce. Wówczas ryzyko zachorowania w ich wyniku jest zmniejszone, jeśli dziurawiec jest stosowany jako stały suplement diety.

Działa jako środek pomocny w leczeniu zakażeń. Klasycznym objawem zakażenia paciorkowcem jest powiększenie wątroby, jaka jest wówczas przeciążona. Dziurawiec ma substancje, zabijające paciorkowce, oraz bakterie gram dodatnie. Niektóre osoby próbowały leczenia wirusa HCV, czyli wirusowego zapalenia wątroby typu C przy użyciu dziurawca. Nie jest on w stanie całkowicie usunąć choroby, ale może być stosowany jako środek pomocniczy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.