Ćwiczenia z piłką fitness

, Tagi , ,

Każdy kto szuka różnych rozwiązań aby urozmaicić sobie swój plan ćwiczeń powinien sięgnąć po piłkę. Daje ona naprawdę wiele możliwości rozwiązań i sprawia, że ćwiczenia gimnastyczne są prawdziwą przyjemnością i dobrą zabawą. Jednoznacznie trzeba powiedzieć, że ćwiczenia z piłką fitness to dobra zabawa, która przynosi rewelacyjne efekty. To również doskonały sposób na ćwiczenia i rehabilitację.

Zalety ćwiczeń z piłką

Ćwiczenia z piłką fitness mają wiele zalet, które doceniają instruktorzy. Szybko i atrakcyjnie można pracować z każdą partią mięśni. Doskonale wpływają na kształtowanie nóg, pośladków i brzucha. A ponadto angażując wszystkie mięśnie doskonale wpływają na prawidłowe utrzymanie równowagi. To idealne ćwiczenia dla kobiet w ciąży, osób które mają problemy z kręgosłupem oraz dla bardziej zaawansowanych uczestniczek zajęć fitness.

Zarówno trenerzy jak i ci którzy korzystają z tego rodzaju gimnastyki podkreślają następujące zalety ćwiczeń z piłką fitness:

• Nie obciążają kręgosłupa

• Może z nich korzystać każdy bez względu na wiek czy wytrenowanie.

• Poprawiają sylwetkę.

• W czasie ich wykonywania ryzyko uszkodzenia stawów jest minimalne.

• Można je wykonywać praktycznie wszędzie

 Wady ćwiczeń z piłką

Na pytanie czy tego rodzaju ćwiczenia mają jakieś wady można powiedzieć że niektóre osoby mogą uznać je za monotonne a tempo zrzucania tkanki tłuszczowej jest wolne. Jednak wydaje, się, ze zarzuty w żadnej sposób nie umniejszają atrakcyjności tego rodzaju ćwiczeń.

Bezpieczeństwo ćwiczeń

Piłki wykorzystane do treningów są stabilne i wykonywane z wysokiej jakości materiałów co gwarantuje, że są one całkowicie bezpieczne. Rozmiary piłek są dopasowane do wzrostu osób, które z nich korzystają.

 Przykładowe ćwiczenia na górna partię ciała:

1. Należy umieścić piłkę pod brzuchem i górną partią ud. Dłonie kładziemy płasko na podłodze opierając się na nich i wyciągając je jednocześnie do przodu. Następnie przesuwamy się do przodu aż do momentu gdy dłonie nie znajdą się na wysokości ramion. Potem wracamy do pozycji startowej. Ćwiczenie powtarza się około 15 razy i co istotne należy pamiętać o prawidłowym oddechu.

2. Piłkę umieszcza się pod plecami, tak aby kręgosłup swobodnie się na niej opierał. Ramiona płasko krzyżujemy na klatce piersiowej i wykonujemy skłony prawym ramieniem do lewego kolana i analogicznie prawej strony tak samo. Ruchy wykonuje się powoli pamiętając o odpowiedniej przerwie pomiędzy poszczególnymi skłonami i oddechu.

 Ćwiczenia na dolne partie ciała:

1. Kładziemy się na płaskiej podłodze i ręce umieszczamy wzdłuż ciała. Wyprostowane nogi umieszczamy na piłce, pamiętając aby stopy i łydki opierały się o nią, a ciało ułożone było w linii prostej. Robiąc wdech uciskamy piłkę pietami i toczymy powoli w stronę pośladków, tak aby pod kolanami wytworzył się kąt prosty. Robimy przerwę i wracamy do pozycji startowej cały czas pamiętając o oddechu. Konieczne jest około 13 powtórzeń.

2. Leżąc na lewym boku uginamy jednocześnie ramię tak aby wytworzył się kąt prosty. Prawe kolano kładzie się na piłce, lewą zginamy na podłodze i naciskamy kolanem na piłkę. Wytrzymujemy sekundę i wraz z wydechem powtarzamy ćwiczenie. Ćwiczenie wykonuje się analogicznie z drugiej strony.

3. Klękamy na lewej nodze i opieramy ciężar ciała na piłce układając ręce przed sobą, Wyprostowując [Rawą nogę obciągamy palce i opieramy na podłodze. Powolutku podnosimy prawą nogę nie wyżej niż do linii bioder i wytrzymujemy stopniowo wracając do pozycji startowej. Po kilkunastu powróżeniach ćwiczenie powtarza się z prawej strony.

Poprzedni

Ćwiczenia dla dzieci

Zasady diety koktajlowej

Następny

Dodaj komentarz