Jak ćwiczyć callanetics?

Tagi , , , ,

Callanetics to program obejmujący kilka rodzajów ćwiczeń mających na celu wyrzeźbić naszą sylwetkę. Opierają się głównie na powtórzeniach ruchów, nie wymagają specjalnych przyrządów gimnastycznych i co najważniejsze spokojnie można je robić w domu. Główny i jedyny szkopuł tkwi w tym, że nie przyniosą one pożądanych efektów, jeśli będziemy wykonywać je nie zwracając uwagi na technikę. Zobacz, jak prawidłowo ćwiczyć callanetics i ciesz się widocznymi efektami już po dwóch tygodniach!

Jakie partie ciała pracują przy ćwiczeniach callanetics?

Zestaw ćwiczeń opracowany w latach 80-tych przez CallanPinckney sprawia, że pracują nasze mięśnie ramion, brzucha, pośladków, nóg i pleców. Ich główną zaletą jest to, że idealnie rzeźbią sylwetkę zakładając, że program ćwiczeń jest wykonywany regularnie i skrupulatnie.

[AdSense-A]

Jak ćwiczyć?

Istnieje pięć szczególnie ważnych elementów warunkujących uzyskanie satysfakcjonujących efektów z ćwiczeń callanetics.

Po pierwsze niezmiernie ważna jest prawidłowa postawa ciała. Każde ćwiczenie wymaga od nas zachowania odpowiedniej pozycji i wykonywania określonych ruchów. Zawsze powinniśmy starać się wykonywać ćwiczenia jak najbardziej zgodnie z ich opisem. Oczywiście nie wymagajmy od siebie zbyt wiele. Na początku może być nam trudno na przykład do końca wyprostować nogę. W takim przypadku możemy wykonywać ćwiczenie z delikatnie zgiętym kolanem, a w miarę regularnych ćwiczeń na pewno uda nam się wykonać je zgodnie z zaleceniami.

Po drugie bardzo duże znaczenie ma kolejność wykonywanych ćwiczeń. Program został tak opracowany, że występowanie każdego z nich w konkretnym czasie nie jest przypadkowe. Trening rozpoczyna się od obowiązkowej rozgrzewki. Następnie pojawiają się zasadnicze ćwiczenia na brzuch, brzuch, nogi i biodra, a na koniec ćwiczenia rozciągające.

Trzecia bardzo ważna rzecz to ruchy ciała. Każde ćwiczenie oczekuje od nas konkretnych działań. W niektórych przypadkach jest to wykonywanie bardzo delikatnych, drobnych ruchów, żeby w kolejne ćwiczenie polegało na dokładnym przekładaniu ciała do innych pozycji.

Po czwarte oddech. Tak jak w każdej innej formie aktywności fizycznej oddech odgrywa ogromną rolę, tak jest i tutaj. Pamiętajmy o regularnym wciąganiu powietrza nosem i wydychaniu ustami – nigdy inaczej! Prawidłowe oddychanie pomoże nam sprawniej realizować treningowe założenia.

Ostatnia i piąta rzecz, na jaką należy zwrócić szczególną uwagę jest czas trwania treningu jak i poszczególnych ćwiczeń. Trening powinien zmieścić się w przedziale czasowym 45-60 minut, natomiast niektóre z ćwiczeń powinny zajmować 50 sekund.

Znasz już wszystkie najważniejsze kwestie dotyczące programu ćwiczeń callanetics. Teraz wystarczy już tylko zorganizować sobie godzinę wolnego czasu i silna motywacja. Pamiętaj, że tylko stosując się dokładnie do wszystkich wytycznych i powyższych rad osiągniesz zamierzone efekty. Powodzenia!

Poprzedni

Dieta sposobem na piękną cerę!

Od czego zacząć odchudzanie?

Następny

Dodaj komentarz