Jak w tydzień schudnąć 5 kg?

, , Tagi , , , , ,

Zdarza się, że z jakichś przyczyn potrzebujemy schudnąć – a to nie podoba nam się do końca nasza sylwetka, albo zaistniała konieczność zadbania o nasze zdrowie, czy też na przykład potrzebujemy koniecznie zmieścić się w takie, czy inne ubranie. Czy istnieje jakaś dieta, która pomoże nam zrzucić wagę i pozbyć się co najmniej 5 kilogramów w ciągu tygodnia? Innymi słowy, jak w tydzień schudnąć 5 kg? A może to zbyt wielkie obciążanie dla naszego organizmu i jedyne, do czego nam by się udało doprowadzić, to ogólne osłabienie? Dowiedzmy się.

Jak w tydzień schudnąć 5 kg?

Na samym początku warto jest obliczyć, ile potrzebujemy gramów białka na co dzień. Istnieje zasada 1 grama na 1 kilogram masy ciała. I tak – jeżeli ważymy na przykład 100 kg, to powinniśmy spożywać około 100 gramów wspomnianego wyżej białka dziennie. Chodzi tutaj oczywiście o pełnowartościowe białko zwierzęce. Nie powinniśmy od razu jednak gwałtownie przerzucać się tylko na produktu z tym składnikiem, gdyż celem tejże diety jest chudnięcie nie więcej, niż 1 kilogram dziennie, aby zbytnio nie obciążać naszego organizmu.

Co jeść, a czego należy unikać?

Z produktów dozwolonych na tejże diecie wymienić można wszelakie mięso nisko tłuszczowe jak stek – ale pamiętajmy o tym, aby nie był zbyt tłusty! – tuńczyka i inne chude ryby, sosy sojowe, pieprz, ocet, sól, przyprawy, plus oczywiście takie warzywa i owoce, jak pomidor, sałata, ogórek, czy też chociażby kapusta. Unikać za to należy wszelakich tłuszczów, węglowodanów i pochodnych. Tłuste ryby, wieprzowina, podroby, alkohole, wszystko znajdzie się na naszej liście rzeczy zabronionych. Jeżeli odczuwamy potrzebę przekąszenia czegoś, niech będzie to warzywo, albo na przykład napicie się szklanki zimnej wody.

Czy istnieją jakiekolwiek zagrożenia przy stosowaniu tejże diety?

Jest to dieta dosyć radykalna, nie zapominajmy więc o tym, iż aby ją stosować, musimy być całkowicie zdrowi. Nie możemy chorować na takie schorzenia, jak chociażby cukrzyca, czy choroby nerek. Poza tym nie wolno nam od razu wrócić do normalnego jedzenia poza zakończeniu tejże diety – musimy wpierw powoli przystosować nasz organizm do tego, co jedliśmy wcześniej, a zrobić to należy, stosując dietę niskowęglowodorową, podobną do tej, jaką stosują ludzie chorzy na cukrzycę.

Czy będą jakieś objawy uboczne tej diety?

Owszem, mogą one wystąpić, a charakteryzować się one będą takimi cechami, jak ogólne rozdrażnienie, osłabienie, bycie głodnym, sennym, a nasza sprawność umysłowa może nie być z początku zbyt dobra. Objawy te jednak będą powoli mijać, a my już po tygodniu będziemy mogli cieszyć się wymarzoną przez nas wcześniej sylwetką.

Co jest lepsze – dieta, czy stosowanie konkretnych preparatów?

Odpowiedź na to pytanie brzmi – zależy, o jaką osobę chodzi. Jednym lepiej pomaga ograniczenie posiłków, drugim zmiana ich przygotowywania, a trzecim tylko i wyłącznie preparat zakupiony w aptece.

Poprzedni

Jak pozbyć się brzucha po cesarce?

Sprzęt do ćwiczeń brzucha

Następny

Dodaj komentarz