Sprzęt do ćwiczeń brzucha

, Tagi , , , , , ,

Każdy, kto na poważnie bierze sobie trening doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne w całym procesie jest posiadanie odpowiedniego sprzętu. To on pozwala jeszcze efektywniej wykonywać kolejne ćwiczenia i to właśnie dzięki niemu całość nie tylko staje się znacznie prostsza, ale i daje więcej satysfakcji. Ale od jakiego sprzętu powinniśmy rozpocząć, by nie narazić się na zbyt wielki wydatek, a jednocześnie poprawić to, jak trenujemy?

Podstawowy sprzęt do ćwiczeń: hantle

Absolutną podstawą każdych ćwiczeń, również tych brzucha, są różnego rodzaju hantle. Powinniśmy posiadać przynajmniej kilka – optymalne jest kupowanie ich w kompletach po dwa, aby posiadać jeden hantel na jedną rękę. Do treningu mięśni brzucha przydadzą się hantle o nieco mniejszej wadze: posłużą jedynie jako pomocnik, a nie jako główny rekwizyt do ćwiczeń (tę rolę będą spełniać na przykład w przypadku treningu mięśni rąk).

Bieżnia – coś dla fanów biegania

Patrząc na sprzęt do ćwiczeń brzucha nie sposób pominąć bieżni – każdy doskonale zdaje sobie bowiem sprawę, jak korzystne jest dla tej właśnie części ciała porządne bieganie. Niektórzy z ćwiczących powiedzą, że nie jest im potrzebna bieżnia – w końcu biegać mogą wszędzie. Bieżnia jednak ma kilka swoich zalet: dzięki niej możemy biegać w spokoju, nie wdychać zimnego powietrza, na przykład w czasie zimy. Przede wszystkim jednak zyskamy większą kontrolę nad tym, co robimy i w jakim tempie to wykonujemy, wraz z dokładną analizą przebiegniętego dystansu. W domu będziemy mieć także łatwiejszą możliwość odpoczynku i dostęp do płynów, których uzupełnianie jest czymś kluczowym w tego typu treningu.

Ławka, czyli świetne narzędzia do brzuszków

Jak każdy doskonale wie, jednym z najpopularniejszych ćwiczeń na mięśnie brzucha są brzuszki. Efektywność i komfort ich wykonywania są w stanie zwiększyć specjalne ławki. Mamy dwa podstawowe ich rodzaje: płaska ławka pozwoli na w miarę tradycyjne wykonywanie brzuszków, podczas gdy ta skośna (zazwyczaj z zakładkami na nogi na swoim szczycie) pozwoli nam wykonywać to ćwiczenie z głową na dole.

Drążek i materac

Jednym z podstawowych sprzętów każdej osoby dbającej o swój brzuch oraz jego mięśnie jest drążek – jest on zresztą wykorzystywany nie tylko do treningu mięśni brzucha, ale i wzmacniania mięśni barków i rąk – zajmuje niewiele przestrzeni, a jest przy tym tani. Dlatego też powinien stanowić podstawowe wyposażenie naszego domu. Chcąc ćwiczyć mięśnie brzucha podstawą jest również zakup materaca – jak najwygodniejszego, ale koniecznie treningowego. Wszystko za sprawa tego, że wiele ćwiczeń jest wykonywanych w pozycji leżącej. Niezalecane jest leżenie na „gołej” ziemi.

Sprzętu do ćwiczeń brzucha jest całe mnóstwo, a przykłady podane powyżej nie stanowią nawet jego małej części. Nie każde urządzenie i element trzeba zakupić – należy raczej zwrócić uwagę, co przyda nam się w naszym indywidualnym toku treningowym i dopiero wtedy dokonać zakupu.

Poprzedni

Jak w tydzień schudnąć 5 kg?

Aktywność fizyczna a zdrowie człowieka

Następny

Dodaj komentarz