Taśmy TRX – wystrzel się w powietrze!

7 maja 2015 Tagi , , ,

Fitness proponuje wiele rozwiązań, a jest to gwarancją tego, że człowiek nigdy nie znudzi się sportem. Każdy znajdzie coś dla siebie. TRX ( Total Resistance eXercise ) – pod tą tajemniczą nazwą kryje się popularny od kilku lat trend, w sam raz dla wszystkich, którzy znudzili się już tradycyjnymi treningami i chcą spróbować czegoś nowego.

Spacer po linie TRX

TRX polega na wykonywaniu ćwiczeń z użyciem na wpół elastycznych lin i pasków w celu podwieszenia. Czynnikiem najistotniejszym w tym fitnessie jest fizyka. W treningu wykorzystuje się ciężar własnego ciała dla osiągnięcia wyników, dzięki czemu nie jest możliwie przeciążenie. Pasy są w kształcie litery Y, a zawiesić je można praktycznie wszędzie. Są wytrzymałe i praktycznie nie do zerwania, co zwiększa komfort użytkowania. Wydaje się dziecinnie proste? Nic podobnego.

To typowy trening siłowy, wymagający sporej dozy samozaparcia. Dość wspomnieć, że twórcą tego fitnessu jest były komandos Randy Hetrick. Trening polega na wykonywaniu najbardziej znanych ćwiczeń, podczas gdy ręce, kostki lub inne części ciała są zaczepione o pasy. Ćwiczeniami tymi mogą być na przykład pompki, podciąganie się, wykroki, wyprosty, przysiady. TRX daje wiele swobody w skomponowaniu treningu – nic nie stoi na przeszkodzie, by ćwiczenia zostały dobrane tak, by doskonalić najbardziej newralgiczne części ciała. Niektóre ruchy są stosunkowo proste dla osób o średniej kondycji, ale istnieją też takie, które wymagają znacznie większej sprawności.

Poprzedni

Tuba ViPR w dłonie i do dzieła!

9 sposobów jak spalić 1000 kalorii w mniej niż godzinę

Następny

Dodaj komentarz